“Yapiradar
Ana SayfaGenelMalatya’da Faik Erdoğan Vakfı Cami’nin İnşaatı Hızla Sürüyor

Malatya’da Faik Erdoğan Vakfı Cami’nin İnşaatı Hızla Sürüyor

8 Haziran 2022’de Malatya, İnönü Mahallesi’nde temeli atılan Faik Erdoğan Vakfı Cami’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Malatya, İnönü Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Faik Erdoğan Vakfı Cami çalışmalarının kaba inşaatı tamamlandı. Kısa bir süre içerisinde ince işçiliklerinin de bitirilmesi hedefleniyor. 

Çalışmaları yerinde inceleyen Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, “Camimiz kısa bir süre sonra inşallah ibadete açılacak. Mahalle halkı böylelikle daha rahat bir ibadet yapma imkanına kavuşmuş olacak. Vakıf olarak imkanlarımız ölçüsünde her konuda yardımlarımız devam edecek.” açıklamalarında bulundu.

İnşaatın kısa bir süre içerisinde büyük aşama kaydettiğini söyleyen mahalle sakinleri ise, “Reşat beyden Allah razı olsun. Mahallemizdeki en büyük eksiklik bir camimizin olmamasıydı. İnşaatın bu kadar hızlı yürümesi bizleri çok mutlu etti. İbadete açılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Reşat beyin babası Faik Erdoğan başta olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün Müslümanlara rahmet diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments