Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerSamsun Şehir Hastanesi Yükselmeye Devam Ediyor

Samsun Şehir Hastanesi Yükselmeye Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı tarafından kaynak verilerek inşaatına başlanan 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük yatırımlarından biri olarak kabul edilen Samsun Şehir Hastanesi, Yap-İşlet-Devret modeli ile hayata geçiriliyor. Samsun’un Canik ilçesinde inşa edilen hastanede, fiziki gerçekleşme oranı yüzde 55’e ulaştı. 1 milyar 69 milyon TL yatırım bedeline sahip olan hastanenin yapımı 2020 yılında başlamıştı. 

İnşaat süreci tamamlandığında sağlık üssü haline gelecek olan Samsun Şehir Hastanesi, onkoloji, damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavisi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakil merkezi, inme, yanık merkezi gibi önemli branşlarda son teknoloji cihazlarla hizmet verecek. Hastanede 40 adet ameliyathane ve 1 adet hibrit ameliyathane yer alacak. 

234 bin 371 metrekare arsa alanı bulunan hastanenin oturum alanı 68 bin 990 metrekare olacak. Hastanenin 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments