“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleri4. Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi İklimle Uyumlu Yapılaşma ve Dijital...

4. Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi İklimle Uyumlu Yapılaşma ve Dijital Gelişmeleri Konu Alcak 

Bu yıl dördüncü kez gerçekleşen, İZODER, İTÜ Mimarlık Fakültesi ve Yapı Fiziği Derneği iş birliği ile yapılacak olan 4. Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresi 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Yeleşkesi’nde düzenlenecek.

Bu yıl ki Yapı Fiziği ve Çevre Kontrolü Kongresininteması “İklimle Uyumlu, Yaşanabilir Yapma Çevre Tasarımı, Dijitalleşme ve Güncel Yaklaşımlar” olarak belirlendi. Birçok alanında uzman değerli konuşmacıların katılacağı kongrede yapı sektöründe iklim değişikliği, sınırlı kaynaklar, tasarımcı, yapımcı ve karar vericilerin güncel yaklaşımlara olan tavırları, teknolojik yeniliklere adaptasyon gibi birçok konu gündeme getirilecek.

MEGA Yalıtım Çözümleri’nin de destekçileri arasında olduğu kongrede, yeni nesil ürün ve çözümler, sıfır karbon, enerji kaynaklarını doğru kullanma, suyun etkin kullanımı, yangın yönetimi gibi konularla beraber, bina enerji modelleri, yaklaşık sıfır enerjili binalar, yapı sektöründe yapay zekâ, dijitalleşme ve yapı sektörü gibi oldukça önemli gündem maddeleri detaylı bir şekilde ele alınacak.

MEGA’NIN SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPI ÜRÜNLERİ DE LANSE EDİLECEK

Kongre hakkında konuşan MEGA Yalıtım Çözümleri Satış ve Pazarlama Direktörü İsmail Helvacıoğlu bu tarz üniversite iş birliklerini desteklemeyi oldukça değerli bulduklarını dile getirdi. Helvacıoğlu, özellikle akademisyenleri ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek olan platformun, iklim koşullarına uygun, enerjiyi ve doğal kaynakları doğru bir şekilde yönetecek güvenli, konforlu yapıların üretilmesi için kıymetli bir klavuz oluşturacağı görüşünde.

2 Mayıs saat 10.00’da açılış konuşması ile başlayacak olan kongre 3 Mayıs’ta 15.30’da yapılacak olan kapanış kokteyli ile son bulacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments