Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberler50 Bin Konutun Kurası Mayıs Ayında Yapılacak

50 Bin Konutun Kurası Mayıs Ayında Yapılacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 67 şehirde, 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konutun kura çekilişi mayısta yapılacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Mart’ta açıkladığı, 6 Mart’tan itibaren de başvuruların alınmaya başladığı sosyal konutlara talep toplama işlemleri, 19 Nisan’a kadar devam edecek. 1 ayda 600 bin başvuru geldiğini hatırlatan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, “50 bin konuta müracaat devam ediyor. Kuralar mayısta çekilecek, herkes dairesini alacak. Her ilde ayrı kura planlıyoruz” diye konuştu.

2020’de Teslim

Mehmet Özçelik, TOKİ ile Torkam İnşaat’ın Sefaköy’de hayata geçireceği Torkam E5 projesinin geçmişte Küçükçekmece Belediye binası bulunan alanda gelir paylaşım modeliyle inşa edildiğini ifade etti. Teslimlerin Ekim 2020’de yapılacağını belirten “Halihazırda projenin temeli atıldı. İnşaat çalışmaları TOKİ kontrolünde sürüyor. İlk etapta Yenikapı- Beylikdüzü metro hattı olarak planlanan ama Kanal İstanbul projesi nedeniyle Yenikapı Sefaköy olarak yapılmasına karar verilen metro hattı da bu projenin önemini artırıyor” dedi.

1 Milyar Hasılat Hedefi

Projeden yaklaşık 1 milyar lira hasılat beklediklerini belirten Torkam Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, projenin metrobüs durağı, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının merkezinde yükseldiğini söyledi. Dereli, projenin ulaşım kolaylığı ile öne çıktığını sözlerine ekledi.

Açık Artırma Yapılacak

20 bin 776 metrekare arsa üzerinde inşa edilen projede 3 rezidans ve 1 ofis bloku yer aldığını belirten Dereli, “Yatay mimarinin öne çıktığı projede 234 rezidans daire, 117 ofis ve 310 cadde dükkânı inşa edilecek. Bölgeye 896 araçlık otopark da kazandırılacak” dedi. Dereli, Torkam E5 Açık Çarşı’daki 310 dükkânın 124’ünün 21 Nisan’da açık artırma usulüyle satışa çıkacağını belirterek, şunları söyledi: “Dükkânların fiyatı 770 bin lira ile 4 milyon 300 bin lira arasında değişiyor. Açık artırmaya yoğun talep bekliyoruz. Günlük 700 bin kişiye ulaşan insan sirkülasyonu ticari ünitelerin karlı bir yatırım olacağını gösteriyor.” Dereli, ticari ünitelerin metrekare fiyatının 17 bin lira, rezidansların ise 8 bin 500 lira olduğunu söyledi. Bugüne kadar 18 bin konuta imza attıklarını belirten Mahmut Dereli, “Torkam E5 dışında Konya’da bir konut projemiz ve Fikirtepe’de bir projemiz var. Cezayir’de de 6 bin konut inşa ediyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments