“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerABD'de İnşaat İzinleri Rekor Kırdı, 12 Ayın Zirvesine Tırmandı!

ABD’de İnşaat İzinleri Rekor Kırdı, 12 Ayın Zirvesine Tırmandı!

Ülkelerin ekonomik görünümlerini gösteren en önemli veriler arasında yer alan inşaat izinleri verileri Amerika’da açıklandı. Açıklanan verilere göre ABD’de konut başlangıçları Kasım ayında rekor kırdı. Detaylar haberimizde..

Amerika’da Kasım ayına ilişkin konut başlangıçları rakamları açıklandı. 

Açıklanan rakamlara göre konut başlangıçları son 12 ayın zirvesine tırmanarak rekor kırdı ve beklentilerden daha yüksek seviyeye ulaştı. 

FED Faiz İndirdi, Konut Başlangıçları Rekor Kırdı!!

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılan faiz indirimleri ekonomide beklenen canlanma etkisini yarattı. 

FED’in yapmış olduğu faiz indirimleri sonrası desteklenen güçlü istihdam artışı ile beraber Kasım ayında ABD’de konut başlangıçları beklentileri aşmayı başardı.

Açıklanan rakamlara göre ABD Kasım ayı konut başlangıçları Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre yüzde 3.2 oranında artış gösterdi ve  yıllık 1 milyon 365 bin adete ulaştı. 

Söz konusu rakamlar için beklenti yüzde 2.3 artış olmasıydı. İnşaat izinleri de yıllık yüzde 1.4 artışla 1.48 milyon seviyesine ulaştı. Açıklanan rakamlar 2017 yılının Mayıs ayından bu yana en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Ekim ayı konut başlangıçları verisi de açıklanan rakamlar sonrası 1 milyon 31 bin seviyesinden 1 milyon 32 bin olarak yukarı yönlü revize edildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments