Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriAdana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İnşaatı Devam Ediyor

Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü İnşaatı Devam Ediyor

Adana’nın kuzey tarafında oluşan yoğun trafiği rahatlatmak amacıyla inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. 

2023 yılının ilk yarısında hizmete açılması planlanan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü inşaatı yüzde 56 oranında tamamlandı. Türkiye’nin en büyük 4. köprüsü olma özelliği taşıyacak olan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, 6 adet şerit ve raylı sistemden oluşacak. 

Toplam 1 milyar 350 milyon TL maliyetle inşa edilen köprü hakkında, Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “Köprünün tamamlanmasıyla trafikte yüzde 50 oranında rahatlama gelecek. Büyükşehir Belediyesi’nin bağlantı yollarını da tamamlamasıyla bu oran yüzde 80’e kadar çıkar. 6 şeritli bu devasa yatırım başta Adana ve Mersin olmak üzere Hatay ve Osmaniye ekonomisine de ilk günden bu yana katkı sağlıyor. Bu tür projeleri tek bir firma üzerinden lanse etmek çok yanlış olur. Bu paranın, bu bölgede aşama aşama harcanması demek, sektörden geçinen binlerce insanımızın evine ekmek götürmesi demektir.” şeklinde açıklama yaptı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments