“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAdıyaman Yeni Belediye Binası Projesinde İnşaat Hızlı Başladı

Adıyaman Yeni Belediye Binası Projesinde İnşaat Hızlı Başladı

6 Şubat tarihli depremlerden etkilenerek yıkıma uğrayan Adıyaman Belediye Binası’nın yerine yapılan yeni binanın inşaat çalışmaları başladı.

Adıyaman Belediyesi, depremde yıkılan binasının ardından geçici olarak yeni yapılan Adıyaman Valiliği İl Özel İdare binasında hizmet vermeye başlamıştı. Yeni belediye binasında kalıcı hizmetini sürdürmek amacıyla harekete geçen Adıyaman Belediyesi, Sümerevler Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve belediyeye ait olan eski Su İşleri Müdürlüğü’nün yerinde planlanan inşaat çalışmalarına başladı.

Adıyaman’ın yeni belediye binasının yapılacağı alanda başlatılan temel kazısını ve çalışmalarını yerinde inceleyen Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, yetkililerden bilgi aldı.

380 Gün İçerisinde Tamamlanması Hedefleniyor

Aldığı bilgiler doğrultusunda açıklama yapan Başkan Kılınç, “Sümerevler Mahallesi’nde bulunan Eski su işleri binamızın yerinde yeni belediye binamızın inşaatına başlamış bulunmaktayız. Yaklaşık 5 bin metrekare taban alan ve 10 bin metrekare kapalı alan olmak üzere otopark ile birlikte zemin artı iki kat olacak. Şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilerek son derece güzel ve efektif bir bina olacak. Yaklaşık 380 gün içerisinde bitmesi planlanıyor. Şimdiden şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments