“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerAfyonkarahisar’da Yeni İtfaiye Binası İnşaatı Tamamlandı

Afyonkarahisar’da Yeni İtfaiye Binası İnşaatı Tamamlandı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyon binasının inşaat çalışmaları tamamlandı. 

Afyon Kent Haber’e göre; Ekip ve ekipman desteğiyle itfaiye teşkilatını güçlendiren Afyonkarahisar Belediyesi, şehre yeni bir ikinci itfaiye binası kazandırdı. Yeni itfaiye hizmet binası, kentin beklentilerine cevap veren ve son teknolojilerin gereklerini yerine getiren bir yapıda tasarlandı. İhbarlara hızlı ve etkin müdahale yapılması hedeflenen proje, kısa zamanda hizmete alınacak. 

İtfaiye Müdürlüğü, can ve mal kayıplarının önüne geçmek için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla ikinci bir istasyon binası inşa etti. İnşaatı tamamlanan İtfaiye 2. İstasyon binası, Ali İhsan Paşa Mahallesi’nde bulunuyor ve 1.362 metrekare inşaat alanına sahip. Bina, 8 araçlık garaj, eğitim salonu, misafirhane, yemekhane, mescit, ofisler, dinlenme alanları, idari odalar ve yatakhane gibi bölümleri içeriyor. İtfaiye teşkilatımızın daha modern tesislerde verimli hizmet verebilmesi için yapılan yatırım, şehirde meydana gelen afetlerde ve yangınlarda önemli bir görev üstlenen itfaiye teşkilatı için önemli bir adım oldu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments