Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAğaoğlu’na ‘Yüksek Derecede Yatırım Yapılabilir’ Notu

Ağaoğlu’na ‘Yüksek Derecede Yatırım Yapılabilir’ Notu

Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu yüksek yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.

JCR Eurasia Ratings, şirketin uzun vadeli ulusal notunu “yüksek yatırım yapılabilir” olarak belirledi. JCR, Ağaoğlu’ndan yatırımlar çekti, bu yatırımlar geçmişte güçlü ciro ve karlılık yarattı, devam eden ve planlanan projeler nedeniyle JCR “istikrarlı” oldu.

JCR’ın Ağaoğlu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Güçlü nakit akışı beklentisi, talep artışının bulunduğu lokasyonlarda konumlanan marka projeleri, güçlü marka bilinirliği, artan enerji ve turizm faaliyetleri gelirleri, deneyimli yönetim ekibi ve ortakları ile yüksek seviyede değerli arsa ve gayrimenkul portföyüne sahip olunması” etkili oldu.

JCR’ın raporunda; “Ağaoğlu Grubu yıllar itibari ile ana faaliyetlerinin ölçeğini arttırmış, yenilenebilir enerji, turizm, spor tesisleri ve site yönetimi alanlarına da yatırımlar gerçekleştirerek faaliyetlerini kısmen çeşitlendirmiştir” ifadelerine yer verdi.

Ciro Oluşturma Gücü Pozitif

Sonuç

JCR, Ağaoğlu Grubu’nun gelecekte büyümeyi sürdürmek ve arazi maliyetlerini kontrol etmek için halihazırda üst düzey bir arsa ve gayrimenkul yatırım portföyüne sahip olduğuna inanıyor ve bu “kesin”. Raporda, “Arazi ve gayrimenkul yatırım portföyünün grubun gelecekteki cirosuna olumlu katkı yapmasının beklendiğine” işaret edildi.

Ali Ağaoğlu: Sürpriz Değil

Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR’nin yüksek derecede yatırım yapılabilir notuna ilişkin açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu; “Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki karlılıklarımız, arsa ve gayrimenkul portföyümüz ve en önemlisi güçlü öz sermaye yapımız ile yüksek derecede yatırım yapılabilir kategorisinde yer almamız bizler için sürpriz değil. Türkiye’de en güçlü bilançoya sahip firmalardan biriyiz. Planladığımız gibi varlık satışı yoluyla kredi borçlarımızı yönetilebilir seviyeye indirdik. Yıl sonuna kadar da sıfırlamaya çok yakın bir seviyeye geleceğiz. Ar-ge için yaptığımız yatırımların sonuçlarını almaya başladık. Geliştirdiğimiz ileri teknoloji ile uluslararası pazarlarda rekabetçi bir konuma geliyoruz. Yenilenebilir enerjide, yatırımlarımız devam ediyor. Turizmde, yenileme yatırımlarını bitirmek üzereyiz. Yabancı yatırımcıların ilgisi ve projelerimize olan talepleri de şirketimizin neden yüksek derecede yatırım yapılabilir konumda olduğunun en büyük göstergesidir” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments