Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriAkman Holding’in Kanada’daki Projesinde Satışlar Başladı

Akman Holding’in Kanada’daki Projesinde Satışlar Başladı

Akman Holding tarafından Kanada, Toronto’da yükselteceği Regal Plaza, satışa çıkarıldı. 

İnşaat, turizm ve gıda sektöründeki yatırımlarıyla ön plana çıkan Akman Holding, Kanada’da The Kennedy Condominiums’un ardından 2’nci inşaat projesi Regal Plaza’yı da hayata geçiriyor. Uluslararası yatırımcıların dikkatini çeken projede, ev-ofis ve dükkanların satışı başladı. 

Yaklaşık iki hafta içerisinde yüzde 60’ının satışı gerçekleşen Regal Plaza, 130 milyon dolarlık yatırım bedeline sahip. Proje hakkında konuşan Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, “Kanada’da gayrimenkul satışları iki yıl için yabancılara kapatılmış durumda, sadece ticari alanların satışları mümkün oluyor. Bu nedenle bu uygulama bizi kapsamıyor. Projemize ilgi çok yoğun şekilde devam ediyor. Regal Plaza, Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Toronto’da, Pearson Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezinin tam ortasında yer alıyor. Projemizin inşaatından satışına varana kadar geçen tüm süreçlerde gösterdiğimiz yüksek performans ve başarı Türk inşaat sektörünün gücünü yurt dışında kanıtlamamızı sağladı. Elde ettiğimiz bu başarı daha önce Avrupa’da hayata geçirdiğimiz karma projelerin getirdiği bilgi ve tecrübelerinden kaynaklanıyor.  Şirketimizin Kanada’daki 2’nci büyük projesi olan Regal Plaza’yla bölgenin en büyük karma projesine imza atmış bulunuyoruz.” dedi.

2024 yılının Mart ayında teslim edilmesi planlanan proje, 40 bin metrekare alanda kurulu 11 katlı plaza, 204 odalı 5 yıldızlı bir otel, 150 adet ev-ofis daire ve iki katlı alışveriş merkezinden oluşan karma bir proje olarak tasarlandı. Projenin otel kısmı satıldı. En altta iki katlı otopark, üzerindeki iki katta dükkanlar mevcut. Dükkanların üzerinde ‘condo’ olarak tabir edilen ev-ofis daireler bulunuyor. Home-ofis dairelerin büyüklükleri 80 ila 100 metrekare, dükkanların büyüklükleri de 70 ila 400 metrekare arasında değişiyor. Projenin otel bölümü 12 bin 700 metrekarelik, ofis bölümü ise 10 bin metrekarelik bir alana sahip bulunuyor. Dev plazanın zemin katında restoran, kuaför, fitness, eczane ve kuru temizlemeden oluşan yaklaşık 12 bin metrekarelik kullanılabilir alan bulunuyor. Regal Plaza’da ev-ofis’lerin fiyatları 353 bin 800 Kanada Doları ila 785 bin 200 Kanada Doları arasında değişirken, dükkan fiyatları da 413 bin 900 ila 2 milyon 363 bin 900 Kanada Doları arasında seyrediyor. Regal Plaza’da metrekare fiyatları ise 5 bin 787 Kanada Doları’ndan başlıyor.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments