“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAKTİM Çarşı-Ofis Projesi’nde Son Durum: %40’ı Satıldı

AKTİM Çarşı-Ofis Projesi’nde Son Durum: %40’ı Satıldı

Bilgiçler Yapı tarafından hayata geçirilen AKTİM Çarşı-Ofis projesinin yüzde 40’ının satışı gerçekleşti.

2023’ün sonunda 130 milyon dolarlık yatırım bedeliyle hayata geçirilen proje, İstanbul Ticaret Mahallesi’nde yer alıyor. 202 ila 443 metrekare arasında değişen müstakil dükkanlardan oluşan bir cadde konseptine sahip olan Aktim Çarşı-Ofis Projesi, 95 bin metrekarelik bir alana inşa ediliyor. 338 bağımsız bölüme sahip projede, ofisler ve müstakil cadde mağazaları yer alıyor.

Tasarımında Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Aktim Çarşı-Ofis projesi yatay mimari prensiplerine uygun şekilde planlandı. 3 ana yolun birleşim noktasında stratejik bir konumda yer alan proje, TEM ve E-5 bağlantı yollarına yakınlığıyla lojistik açıdan avantaj sağlıyor. Ayrıca, 32 bin metrekarelik dev bir otoparka sahip olan projede, depolu dükkan sahipleri direkt olarak otoparka erişebilecek ve sevkiyatlarını kolayca gerçekleştirebilecekler.

Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç’in açıklamalarına göre, İstanbul’daki ticari ihtiyaçların farkındadırlar ve projelerini bu bilinçle tasarlıyorlar. Deprem riski ve İstanbul’daki dağınık ticaret alanları gibi sorunlara çözüm sunmayı hedefleyen Bilgiçler Yapı, AKTİM Çarşı-Ofis projesiyle İstanbul merkezinde toplu ticaret alanları oluşturarak esnafları mutlu etmeyi amaçlıyor.

Bilgiç, ayrıca, projenin İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan otopark sorununa çözüm sunduğunu ve her dükkana özel, 3-4-5 araçlık özel park alanları sağladıklarını belirtti. Bilgiçler Yapı olarak 2016’dan bu yana 7 milyar 100 milyon liralık gayrimenkul yatırımı gerçekleştirdiklerini ve devam eden arazi alımı çalışmalarıyla yatay mimari prensiplerinden vazgeçmeden yeni projeler üretmeye devam ettiklerini de ekledi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments