Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAkyapı, Yeni Projeler İçin Arsa Yatırımlarına Başladı

Akyapı, Yeni Projeler İçin Arsa Yatırımlarına Başladı

Son 1 yıl içerisinde Limonlu Bahçe Konakları, Metkap ve Big Country projeleriyle 3 milyar TL’lik yatırıma başlayan Akyapı, devam eden inşaatların yanı sıra yeni projeler için arsa yatırımlarına hız kesmeden başladı. 

Toplam 3 milyar TL’lik yatırım değerine sahip projelerin inşaat süreci halen devam eden Akyapı, yeni projeleri için arsa yatırımlarını sürdürüyor. Sektörün ihtiyacına yönelik nitelikli gayrimenkul projeleri geliştirmeye devam eden Akyapı, konut projelerinin yanı sıra sanayi sektörüne yenilikçi projeler geliştirmek için de çalışmalarına devam ediyor. Yılın ilk yarısında yapılan yatırımlardan bahseden Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel, “3 milyar liralık yatırım zincirimizde yer alan 1.3 milyar lira değere sahip Limonlu Bahçe Konakları’nda satışlarımız çok iyi gidiyor. 15 blokta toplam 509 daireden oluşan projemizde 148 adet ticari alan yer alıyor. Satışa çıktığımız ilk günden itibaren büyük bir ilgi gördük ve satışlarımız da devam ediyor. Projemizde kaba inşaatımızın da yüzde 15’ini tamamladık. İnşaat maliyetlerinin rekor artışlar gösterdiği, maliyetlerin her geçen gün değiştiği bu günlerde şantiyeleri devam ettirmek ve inşaatları tamamlamak çok önemli. Bu dönemde sadece güçlü firmalar inşaatlarını devam ettirebiliyor.” şeklinde konuştu. 

Bu yıl içerisinde satışa çıkan Metkap isimli sanayi projesinden ve bir diğer yatırımları Big Country’den bahseden Dinçel, “500 milyon lira yatırım değerine sahip olan Metkap, Akyapı’nın en çevreci sanayi projesi olarak öne çıkıyor. Bu projenin muhatabı metal ve plastik kaplama sektörü. Nisan ayında ön satışına başladık, burada da 137 adet bağımsız birim bulunuyor ve projenin bünyesinde kendi arıtma tesisi yer alıyor. Sanayi yatırımlarımız bizim için konut kadar değerli. Farklı sektörlere yönelik sanayi projelerimize devam edeceğiz. Bu konuda yatırımlarımız da sürüyor. Yatırım zincirimizin 3’üncü halkası ise 1,2 milyar lira yatırım değerine sahip villa projemiz; Big Country. İstanbul Büyükçekmece’de yer alan Big Country, birbirinden bağımsız 126 adet tek katlı villadan oluşuyor. Big Country’deki tüm villalar, birbirlerinin manzarasını engellemeyecek bir düzende, sakinlerinin Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi’nin eşsiz manzaralarını kesintisiz bir şekilde deneyimleyebilmesi için özel olarak tasarlandı. Tek katlı, müstakil, geniş bahçeli, kapalı otoparklı ve sosyal tesis ayrıcalıklarıyla gerçek bir villa deneyimi sunan projemizde de inşaatımız hızla devam ediyor.”

 dedi. 

Öte yanda yeni yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini belirten Dinçel, “Türkiye’de konuta olan talep çok canlı ve artarak devam ediyor. Hem oturum hem de yatırım amaçlı olarak yüksek bir talep gözlüyoruz. Akyapı olarak yeni projelere odaklandığımız bu dönemde mevcut projelerimize yenilerini eklemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni projelerimizin hazırlıklarına da başladık, yıl sonuna doğru duyurmayı planlıyoruz. Akyapı olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da örnek projelere imza atmaya devam edeceğiz. Ayrıca markamızı taşıyarak, değerine değer katacağımız yeni bölgeler arıyoruz. Arsa alımlarımız devam ediyor. İstanbul’daBaşakşehir, Kayaşehir, Dudullu ve Hadımköy’deki sanayi projelerimiz için çalışmalarımızı başlattık. Yeni konut projelerimiz için de yatırımlarımızı sürdürerek, hız kesmeden yeni döneme hazırlanıyoruz.” ifadelerinde bulundu.  

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments