Alaplı OSB’si Gün Sayıyor

Alaplı OSB'si Gün Sayıyor

22 yıl önce Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde başlayan Alaplı OSB projesinin% 95’inin inşası 457.000 metrekarelik alanda tamamlanmış olup, alt yapı projesi de tamamlanmıştır.

Organize sanayi bölgesinde altyapı inşası sona erecek ve bu da Kdz Ereğli ve Alaplı bölgelerinin ekonomik kalkınmasını büyük ölçüde destekleyecektir. İlk şirketin kuruluşu yıl sonunda “lisans ve lisans yetkisi” alındıktan sonra gerçekleşecek.

Alaplı İlçesi Gökhasan Köyü’nde 1996 yılında başlayan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) ilk fabrikanın temel taşı döşeme çalışmaları 3 ayda tamamlanacak. OSB’de altyapı projelerinin% 95’i tamamlanmış olup, yüklenici firma yol, ıslah ve arazi tesviye projelerini iki ila üç ay içinde tamamlayacak ve arsayı paketi satın alan fabrika sahibine teslim edecek. KdzAlaplı İlçesi’nin merkezi 4,5 km uzaklıktadır. Kdz Ereğli’nin şehir merkezi 10 km uzaklıktadır. Ereğli’nin organize sanayi bölgesi işsizlik çözümleriyle sınırlanıyor ve 22 yıllık üretim arzusu nihayet altyapı projesini bu yılın sonunda tamamlıyor. 100.000 metrekarelik alanda bordür ve oluk taşları var. Kilit kaldırım taşı yol ağının kurulmasında 2 ay içerisinde elektrik hatlarının çekileceği, 2019 yılında fabrika bacalarının sigara içmeye başlayacağı söyleniyor.