Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriAltınay Robot’tan Yeni Teknoloji Merkezi

Altınay Robot’tan Yeni Teknoloji Merkezi

Altınay Robot Teknolojileri yeni Teknoloji Merkezi projesinin duyurusunu yaptı. Son teknoloji ürünlerin sunulacağı teknoloji merkezi hakkında Altınay Robot Teknolojileri Genel Müdürü Ömer Eren konuştu.

Yeni yatırımının duyurusunu yapan Altınay Robot Teknolojileri yeni yatırımının duyurusunu yaptı. 2023 yılında faaliyete geçmesi planlanan Teknoloji Merkezi hakkında konuşan Altınay Robot Teknolojileri Genel Müdürü Ömer Eren, “Bu binamızda faaliyetlerimizi birleştirecek hem otomotiv ve genel endüstrideki anahtar teslimi projelerimizi sürdürecek hem üretim altyapımızı kuvvetlendireceğimiz planları hayata geçirecek hem de araştırma geliştirme faaliyetlerimiz için teknik altyapısıyla da uygun mekanlar yaratacağız.” dedi.

Projede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Eren, ‘’Burada paydaşlarımızın da bizimle beraber tüm teknolojileri keşfedecekleri bir süreçle ilerletmeyi umuyoruz. Bizimle beraber fikirleri geliştirebilecekleri, istek, ihtiyaçlarını paylaşacakları yeni ilhamlarla çalışmaları ve geleceği şekillendirmelerini istiyoruz. Her zaman konuşulan “kazan kazan” anlayışını tam olarak sanayiye yaymak ve birlikte gelişmenin önünü açmak istiyoruz. Burada görev aldığımız asıl önemli nokta ise, teknolojiye paydaşlık edecek taraflar, teknoloji şirketleri, sanayideki güçlü üretim hedefleyen değerli müşterilerimiz ve temellerimizi oluşturan değerli üniversitelerimizle, ortak çalışmalar ve sonucunda katkılar oluşturabileceğimiz bir ortak merkez hayal etmemizdir.’’ şeklinde konuştu. 

Projenin lokasyonu ve içeriği hakkında konuşan Eren, ‘’Altınay Robot Teknolojileri Yeni Teknoloji Merkezi, İstanbul’a çok daha yakın olan Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor. Yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde, 20 bin metrekareye yakın kapalı kullanım alanına sahip olacağız. Bildiğiniz gibi şu anda 2 ayrı yerleşkede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birincisi şirket merkezimiz olarak kullandığımız Serbest Bölge içindeki binamızken, diğeri de buraya 5 km uzaklıkta Ar-Ge Merkezi olarak hizmet veriyor. Mevcut bu iki tesisimizi seneye inşallah birleştirmiş olacağız. Yazın başlayacağımız inşaat faaliyetlerimizi en kısa sürede tamamlayarak, tüm ekiplerimizle birlikte yeni yerimize geçmek istiyoruz. Tüm hazırlıklar bizi ve ekiplerimizi daha da heyecanlandırıyor, sürecin tamamlanması için sabırsızlanıyoruz.’’ dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments