Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriAlya Konakları Merkezefendi Projesinde Ön Satış Süreci Başladı

Alya Konakları Merkezefendi Projesinde Ön Satış Süreci Başladı

BOSS4 Gayrimenkul yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi Alya Konakları Merkezefendi’de ön satış sürecinin başladığını duyurdu.

İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği projeyle ilgili konuşan Akkuş, “Projemiz Zeytinburnu’nda önemli bir lokasyonda 252 bağımsız bölümün dönüştürüldüğü bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiyor. Bittiğinde toplam dokuz blokta 467 konut 15 ticari birimden oluşacak olan bu projemizde her projemizde olduğu gibi önce insan önce güvenlik dedik. Deprem güvenli binaların önemini çok acı bir şekilde tekrar hatırladığımız bu dönemde binalarımıza güvenimizin tam olduğunun altını çizerim. Projelerimiz 2019 yılında yürürlüğe giren deprem yönetmeliğine göre projelendirilerek inşa ediliyor. 2013 yılından bu yana konut üretiyoruz ve konutlarımızın sağlamlığını üretimin her adımında belgelendiriyoruz.” dedi.

Sosyal Donatılar ve Peyzaj Tasarımı Dikkat Çekiyor

Yüzde 90 oranında balkonlu dairelerin yer aldığı Alya Konakları Merkezefendi projesinin içeriğiyle ilgili geçtiğimiz aylarda bilgi veren Akkuş, şunları söylemişti:

Alya Konakları’nda da diğer projelerimizde olduğu gibi yaşanılabilir, ferah alanların olduğu bir mimarimiz var. Dairelerin yüzde 90’ı balkonlu. Peyzaj alanı ve yeşil ortak alanlar bu projemizde de ön planda tutuldu. Alya Konakları’nın da en önemli özelliklerinden biri de blokların oval şekilde konumlanması ve orta alanın tamamen peyzaja bırakılması. Yürüyüş alanları, oyun alanları, sosyal tesisler proje alanının yüzde 30’unu oluşturuyor.” 

Peyzaj mimarisinin ön plana çıktığı Alya Konakları Merkezefendi projesinde, havuz, Türk hamamı, sauna, buhar odası, fitness, basketbol ve futbol sahası, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, kafe alanları, 7×24 güvenlik ve kapalı otopark bulunuyor.

Alya Konakları Merkezefendi projesinin tüm detaylarını burada bulabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments