“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAnkara Esenboğa Havalimanı Metro Projesi Hazır! (Keçiören Çubuk Metrosu)

Ankara Esenboğa Havalimanı Metro Projesi Hazır! (Keçiören Çubuk Metrosu)

Ankara ulaşımı açısından büyük önemi bulunan ve Ankaralılar tarafından yakından takip edilen Keçiören Kuyubaşı Esenboğa Havalimanı metrosu için çalışmalarda sona gelindi! Detaylar haberimizde!

Ankara’da yaşayanların ya da Ankara’yı ziyaret etmek için uçak yolculuğunu tercih eden kişilerin en çok şikayetçi oldukları konuların başında yer alan ulaşımda metro seçeneğinin bulunmaması sorunu çözülüyor. 

Ankara Keçiören Kuyubaşı Esenboğa Havalimanı Metro projesi ile havalimanı metrosu geliyor. Ulaştırma Bakanlığı yapmış olduğu açıklama ile projenin tamamlandığını duyurdu. 

Esenboğa Havalimanı Metro İhalesi Ne Zaman Yapılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile söz konusu projede çalışmaların tamamlandığı ve 2020 yılı itibari ile ihaleye çıkılacağı duyuruldu. 

Keçiören Kuyubaşı – Esenboğa Havalimanı Metrosu Güzergahı / Durakları!

İlk açıklanan bilgilere göre Ankara Keçiören Kuyubaşı Havaalanı projesi ile ilgili olarak güzergah Keçiören, Altındağ, Pursaklar, Akyurt ve Çubuk olarak belirlenmiş durumda. Projenin toplam maliyeti ise 5 milyara yakın olacak. Gidiş ve geliş olmak üzere çift yönlü olarak hizmet verecek olan metro hattı Esenboğa Havalimanı ulaşım sorunlarının büyük bir bölümünü çözmüş olacak.

Ankara Havaalanı ulaşım metro projesinin yaklaşık 5 senelik zaman dilimi içerisinde etaplar halinde tamamlanması öngörülüyor. 

Keçiören Kuyubaşı – Esenboğa Havalimanı AKM Bağlantılı Olacak

Hatırlanacağı üzere 22 Haziran 2018 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında metro hattının AKM ile bağlantılı olmasına karar verilmişti. Bu sayede metro hattından hem Batıkent hem de Kızılay istasyonlarından kolay aktarma yapılacak. Metroyu kullanan vatandaşın Kızılay’dan havalimanına ulaşımı sadece 30 dakikaya düşecek. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments