“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAnkara Yeni Adliye Binası Nereye Yapılacak Belli Oldu!

Ankara Yeni Adliye Binası Nereye Yapılacak Belli Oldu!

Yeni Ankara Adliye Sarayı için Adalet Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Merakla beklene yeni adliye binası için yer belirlenmiş oldu. Detaylar haberimizde!

Adalet Bakanı Abdullah Gül ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum arasında imzalanan protokol ile beraber Ankara’nın yeni Adliye Sarayı için yer belirlenmiş oldu. 

Eski MİT Başkanlığı Arazisine İnşa Edilecek! 

Yapılan protokole göre MİT tarafından boşaltılan eski arazi yeni Adliye Sarayı’na ev sahipliği yapacak. 

Hatırlanacağı üzere MİT için Etimesgut Bağlıca’da özel güvenlik seviyelerine sahip yeni bir yerleşke inşa edilmişti.  MİT’in yeni yerleşkesine taşınması ile beraber Batıkent’te yer alan eski yerleşke de boşaldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yeni adalet sarayı buraya inşa edilecek. 

Konu hakkında açıklamada bulunan Bakan Gül 250 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek yeni adalet sarayı hakkında “Yeni adliye binamız yanında metro istasyonları olan, ulaşımı da uygun olan bir alana inşa edilmiş olacak. Bugün önünde bulunduğumuz adliye 90 bin metrekare kapalı alana sahip ve Ankara Adliyesi 6 ayrı yerde hizmet vermektedir. Yeni projemizde adliye binamız 500 bin metrekare kapalı alana sahip olacak” dedi. 

Ankara Adalet Sarayı Ne Zaman Bitecek?

Projenin 3 sene içerisinde tamamlanacağını belirten Bakan Kurum ise “El birliğiyle, 2023 vizyonumuza yakışır bir adalet sarayını Ankara’ya, başkentimize kazandıracağız” diyerek yeni adalet sarayının 3 sene içerisinde tamamlanacağını müjdeledi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments