Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriAnkara'da Eylül Ayında 14 Bin 218 Konut Satıldı

Ankara’da Eylül Ayında 14 Bin 218 Konut Satıldı

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, konut satışlarında ülke genelinde 14 bin 218 konut satışı ve yüzde 9,7 pay ile Ankara ikinci sırada yer aldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayına ait ülke geneli konut satış rakamlarını açıkladı. Bu göre Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 artarak 147 bin 143 oldu. Konut satışlarında ülke genelinde 14 bin 218 konut satışı ve yüzde 9,7 pay ile Ankara ikinci sırada yer aldı.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat Life Style’ın COO’su Ahmet Fırat, 2021 yılının Ocak ayından itibaren Ankara’da en yüksek konut satışının Eylül ayında gerçekleştiğine dikkat çekti. Türkiye’nin nüfus yoğunluğu olarak en kalabalık ikinci şehri olan Ankara’nın, konut satışı istatistiklerinde de ikinci sırada yer aldığını ifade eden Fırat, “Yılın ikinci yarısından itibaren Ankara, hızla yükselen bir konut satış grafiği yakaladı. Burada şehrin kendine has tarihi dokusu, sahip olduğu sosyal ve kültürel zenginliğin yanı sıra, aldığı önemli yatırımlarla da dünya kenti olma yolunda sürekli gelişim göstermesi öne çıkıyor. Bir ülkenin başkenti kendi marka kimliğini de yansıtmalıdır. Bu nedenle markalaşan şehirler hem ekonomik anlamda canlanmakta hem de şehrin yaşam kalitesi artmaktadır” dedi.

“Şehrin Modern Çehresine Yakışır Projeler Üretiyoruz”
Metropol hayatına uygun olarak, şehrin çehresine yakışır marka projeler ürettiklerini ifade eden Fırat, “Bu bağlamda başkentin doğal güzellikleriyle uyum gösteren ve diğer yandan modern hayatın tüm gereksinimlerini bir araya toplayan yeni nesil rezidans yaşam tarzıyla kullanıcılarımızı buluşturuyoruz” şeklinde konuştu.


“Ocak 2021’de temellerini attığımız projelerimizden biri olan Velux Ankara’da inşaat çalışmalarımızın yarısını tamamladık bile, 2022’de ise konutlarımızı alıcılarına teslim edeceğiz” diye belirten Fırat, “11 blok ve 1000 konut şeklinde yükselen yatay mimari ağırlıklı rezidans projemizde ayrıca 42 bin metrekare alana sahip açık AVM’si ile toplam 3 bloktan oluşan 133 mağazanın inşaat çalışmaları da hızla devam ediyor. Projemizde yatırım olanaklarının artmasıyla birlikte yeni işletmelerin açılması istihdam olanaklarını da arttırıyor. Biz de ekonomiye sağladığımız bu katkıdan ötürü oldukça mutluyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments