Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAnkara'ya TDİOSB Kurulacak!

Ankara’ya TDİOSB Kurulacak!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, beraberinde ki heyet ile birlikte Kalecik Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında yapılan toplantıda Kalecik’te hayata geçirilmesi planlanan çok sayıda tarım projesi değerlendirildi.

Toplantıda, Kalecik ilçesi başta olmak üzere bölge halkına da katkı sunması planlanan tarım çalışmalarıyla ilgili hizmetlerin arttırılmasının ve geliştirilmesinin öneminden bahsedilirken, Koyunbaba Barajı ve Uludere Barajı’ndaki sulama imkânlarının arttırılmasıyla ilgili çalışmalar da değerlendirildi.

Söz konusu ziyaret kapsamında ele alınan önemli konulardan bir diğeri ise tarıma dayalı organize sanayi bölgesi inşa edilmesi oldu. 4 bin dönümlük bir araziye yapılması planlanan tarıma dayalı OSB’nin bölge halkına da önemli katkılar sunması hedefleniyor.

Aynı zamanda ilçede bulunan şeker pancarı üreticilerinin Kalecik’te kalması ve bölgeye üretici çekilmesi için Kalecik’e kantar kurulması, ilçedeki Gölet ve kanalların tamamlanması da gündem maddeleri içerisinde yer aldı. Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan, toplantıda şunları söyledi; “Kalecik için heyecanlı ve umutluyuz. Sadece ilçemiz için değil, bölge halkının kalkınmasına da katkı sağlayacak önemli çalışmaları ele alıyor, çözüme kavuşturuyoruz. Başta Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli olmak üzere, Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Aksu ve tüm Bakanlık yetkililerimize ilçemize verdikleri destek nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments