“reocom
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriAntalya Havalimanı Yeni Terminal Binası İnşaatı Yüzde 60 Tamamlandı

Antalya Havalimanı Yeni Terminal Binası İnşaatı Yüzde 60 Tamamlandı

Fraport TAV Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Holger Schaefers, ‘’Yeni terminallerin inşaatı devam ediyor. Çalışmaların yüzde 60’ı bitti. Antalya Havaalanı, uluslararası havaalanları içerisinde bir şaheser olacak.” dedi.

Fraport TAV Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Holger Schaefers, Uluslararası Resort Kongresi’nde “Havalimanlarının Turizm Gelişimindeki Rolü” konulu oturumda Türkiye’nin coğrafi konumunun özellikle havacılık sektörü için çok önemli bir noktada olduğunu belirtti.

Holger Schaefers, “Türkiye, 200’den fazla uluslararası noktaya direkt ulaşımı sahip. Bu noktada bize havacılığın turizm üzerindeki büyük etkisini net bir şekilde gösteriyor. Türkiye’nin 2028 yılında kadar 100 milyar Dolar turizm gelirine ulaşma hedefi var. Bu büyük bir hedef. Türkiye’nin bu hedefe ulaşması için biz de çok çalışmak durumundayız.” diye konuştu.

‘’Antalya Havalimanı Oldukça Başarılı Bir Noktaya Ulaştı’’

Antalya’nın bugün sahip olduğu hava trafiği bir başarı hikayesi olduğunu vurgulayan Schaefers, “Türkiye ve Antalya havacılık konusunda her zaman için en üst sıralarda değildi. Şimdi şunu söyleyebilirim ki artık Antalya, Akdeniz çanağında en çok tercih edilen destinasyon haline geldi. 1990’lı yıllardan bugüne kadar hep krizler meydana geldi. İnişli çıkışlı gelişmeler yaşandı ve bunların neticesinde Antalya havalimanı oldukça başarılı bir noktaya ulaştı. Antalya hem bir destinasyon hem de yoğun bir transfer ve aktarma noktası haline geldi. Bir kuş, dalın kırılmasından korkar mı? Hayır, çünkü uçabiliyor. Biz de bu mantıkla ilerliyor ve çabalıyoruz.” şeklinde konuştu.

Schaefers, “Mevsimsellik bizim için de bir sorun. Sezon dışındaki dönemler üzerinde daha fazla çalışmalıyız. Hem oteller hem de havayolları olarak. Çünkü hem Antalya hem de Türkiye olarak her türlü imkana sahibiz. Bu imkanlar kışında kullanıldığı takdirde biz de havaalanları olarak kışında turist getirebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Bildiğiniz gibi yeni terminallerin inşaatı devam ediyor. Çalışmaların yüzde 60’ı bitti. Mümkün olan en kısa sürede bütün çalışmaları tamamlayarak gelecek yıllarda bunlara ek olarak farklı projelerle havaalanını büyütmeye devam edeceğiz. Antalya Havaalanı, uluslararası havaalanları içerisinde bir şaheser olacak.” ifadelerini kullandı.

Antalya Havalimanı yeni terminal binası projesinin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments