“Yapı
Ana SayfaHaberlerArgıncık Kentsel Dönüşüm Projesinde Temel Atıldı

Argıncık Kentsel Dönüşüm Projesinde Temel Atıldı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde yer alan Argıncık için planlanan kentsel dönüşüm projesi için temel atma töreni düzenlendi. 

Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen Argıncık Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’ne, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye  Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, İŞKUR İl Müdürü Ayşe Ak, Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, belediye meclis üyeleri,  muhtarlar, bölge sakinleri ve davetliler katıldı.

Törende, yürütülen çalışmalar hakkında konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şu açıklamaları yaptı: 

“Argıncık Mahallesi’nde kentsel yenileme konutlarının temellerini atıyoruz. Şükür Allah’a her hafta olduğu gibi yoğun bir bereketli hafta geçiriyoruz. Kentsel dönüşüm, Kocasinan için en önemli gündem maddelerinden birisidir. İhtiyaç olan tüm mahallerde kentsel dönüşüm çalışmaları yürütüyoruz. 11 farklı bölgede kentsel dönüşüm yapıyoruz. Oruçreis Mahallemizi Bakanlığımız yürütürken Sahabiye Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyemiz yürütmektedir. Kocasinan Belediyesi ise 9 farklı bölgede kentsel dönüşüm çalışması yürütmektedir. Kentsel dönüşüme ihtiyacı olan Argıncık bölgemizde ise yılmadan, kararlıkla çalışmalarımızı yürütüyoruz. İkinci binamızın ise sözleşmesini tamamladık ve 2023 yılının ilk ayında temellerini atacağız. Şu ana kadar devam eden ve tamamlanan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında Yunusemre Mahallemizde 336 konut, Ziyagökalp bölgesinde 718 konut, Uğurevler de 147 konut, Ahievran da 144 konut, Seyranı Mahallesi’nde 840 konut tamamlanmış, toplamda 2 bin 185 konutu teslim etmişiz ve hemşehrilerimiz sıcak yuvalarında huzur içerisinde yaşıyorlar. Bin 245 konutun ise inşaatı devam ediyor. Yani bu zamana kadar 3 bin 430 adet konutu kentsel dönüşümle tamamlamışız ve bir kısmı ise devam ediyor.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments