Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriArtvin'de Yanan Evlerin Yerine Yenileri Yapılıyor

Artvin’de Yanan Evlerin Yerine Yenileri Yapılıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi Köyü’nde çıkan yangında zarar gören evlerin yerine 7 bloktan oluşan 42 konut inşa ediyor.


TOKİ, Artvin’de çıkan yangında evlerini kaybeden vatandaşlar için konut projesi hayata geçiriyor. 17 Mart tarihinde çıkan yangında Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi Köyü’nde 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar görmüştü. TOKİ tarafından evleri yanan vatandaşlar için hazırlanan yatay mimaride, taş ve ahşap karışımlı 7 bloktan oluşan 42 konutun inşası sürüyor. Sona gelinen konutlarda yapıların yıl sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan proje çevre mimarisine uygun olarak tasarlandı. Proje kapsamında ilk etapta zemin etütleri tamamladı. Gelinen son aşamada ise inşaat çalışmaları başladı. Yeni evler, yatay mimariye uygun olarak yöreye özgü taş ve ahşap karışımıyla yapılıyor. İnşaatı sona gelinen 7 bloktan oluşan 42 konutun yıl sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Büyük felaketin yaşandığını ifade eden Dereiçi Köyü Muhtarı Sabri Duman, ‘Yangından sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bölgede incelemelerde bulundu ve talimat verdiler. Bugüne kadar verilen sözlerin hepsi tutuldu ve şu an gelinen noktada 7 blok, 42 daire yapılıyor. 2 blok mantolama seviyesine geldi, diğer 2 blokta çalışmalar sürüyor. Kalan 3 bloğumuz da kazı aşamasındadır. Ahır ve samanlıklarla beraber çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hedef, yılbaşında evleri vatandaşlara teslim etmek” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments