Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaGenel‘’Atıl Durumdaki Yurt Binaları Erkek Yurduna Dönüştürülüyor’’

‘’Atıl Durumdaki Yurt Binaları Erkek Yurduna Dönüştürülüyor’’

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, hedefledikleri 8 bin yurt kapasitesini 14 bine çıkarttıklarını ve 2 bin 500 yeni yurt inşaatının devam ettiğini duyurdu. 

Mersin’deki yurt kapasitesini arttırmak isteyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin’de devam eden yurt inşaatları hakkında bilgi verdi. Öte yanda atıl durumdaki eski yurt binalarının erkek yurduna dönüştürülerek 8 bin yataklı yurt kapasitesini 14 bine çıkardıklarını bildirdi. 

Yenişehir ilçesinin Çiftlikköy Mahallesi’nde 2 adet 500 yataklı yurt inşa edildiğini söyleyen Ökkeş Demir, şu açıklamalarda bulundu:

“Burayı tamamen erkek yurdu yapacağız. Yenişehir Erkek Yurdunu da kız yurduna dönüştüreceğiz. Muhtemelen bin 500 kişilik olan bölümü ekim ayına yetişecek. Bunun yanında Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki atıl vaziyette olan Mersin’in en eski yurt binasında bakım onarım çalışması yaparak 600 kişilik bir erkek yurduna dönüştürüyoruz. Orası da ekim ayında faaliyete geçecek. Bu bina atıl vaziyette kullanılmayan bir yurttu, problemi olan bir yurttu. 2020 yılında biz tekrar orayı devraldık. Hemen projelendirdik ve birim fiyat üzerinde çalışma yapıldı, bakanlığa gönderildi. Tekrar bunun deprem performans raporlarını aldık ve bu sene de ihalesini yaptık. Burası da erkek yurdu olacak.

Ocak 2023 tarihi itibariyle 16 bin yatağımız olacak Mersin’de. Yani bu şu demektir; Mersin’de 4 tane üniversite var, 60 bin öğrenci bulunuyor. Bizim tahmini 15 bin yatağa ihtiyacımız vardı. Biz bunu 1 Ocak itibarıyla 16 bin yatağa çıkartmış olacağız ve Mersin’in yurt sorununu çözmüş olacağız.

Çocuklarımız hem konaklıyor hem barınıyorlar hem de orada sosyal faaliyet içeren etkinlikler yapıyorlar. Eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri de yapıyorlar. Hakikaten bugün 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriliyor. İnternet erişiminde sıkıntı yok, yemeklerimiz dört dörtlük. Bugüne kadar hiç Mersin’de yemek konusunda bir şikayetimiz olmadı. Daha kaliteli hizmet sunmak için zaten sürekli denetimlerimizi yapıyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments