“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerAvcılar Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Kuruldu

Avcılar Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Kuruldu

Avcılar’da kentsel dönüşüm çalışmaları büyük bir hızla devam ederken Başkan Turan Hançerli tarafından meclis kararı ile Avcılar Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kuruldu.

Gerçek Gündem Gazetesi tarafından yapılan habere göre Avcılar Kentsel Dönüşüm projesi için son dakika gelişmesi yaşandı. 

Avcılar’da Kentsel Dönüşüm Hızlanacak! 

Yapılan habere göre 17 Ağustos tarihinde yaşanan büyük depremde en fazla hasar alan bölgeler arasında yer alan Avcılar’da yeni olabilecek depremlere karşı alınacak önlemler hızlandı. Beklenen Büyük İstanbul Depremi karşısında gereken önlemleri almak adına Avcılar imar planı konusunda çalışmalar başladı. Avcılar Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra görevine başlar başlamaz kentsel dönüşüm konusuna ağırlık veren Turan Hançerli konu hakkında yeni bir birim oluşturdu. 

Avcılar Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Kuruldu 

Konu hakkında açıklama yapan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli “Hemşehrilerimizin bir tanesinin bile başka bir yere taşınmak zorunda kalmasını istemiyoruz. Yerinde dönüşümü sağlayacak bir imar planı hazırlayacağız.

Mevcut yapı stoğunu koruyan bir imar planıyla yola çıktık. Umarım 6 ay içerisinde bu süreci tamamlayacağız. Bunu hep beraber başaracağız. Her türlü desteğe, görüşe kapımız açık. Yeni kurulan müdürlüğümüz de bu amaca hizmet etmek için var gücüyle çalışacak” diyerek yerinde kentsel dönüşüme ağırlık vereceklerini vurguladı. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments