Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAvro Bölgesi İnşaat Üretimi Verileri Açıklandı

Avro Bölgesi İnşaat Üretimi Verileri Açıklandı

Avro bölgesinde inşaat üretimi verilerine göre bu ay mart ayı ile aynı seviyede kalarak bir değişiklik yaşanmadı.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) Avrupa Birliği ve Avro Bölgesi inşaat üretimi verilerini yayımladı. Açıklanan verilere göre Avrupa Birliği’nde inşaat üretimi bu ayda bir önceki ay gibi sabit kaldı. Mart ayındaki üretim ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,1 oranında yükseldi. Avro Bölgesi’nde ise inşaat yapımı Mart ayında değişkenlik göstermezken 2021 yılının Mart ayına göre yüzde 3,3 oranında arttı.

Avrupa Birliği ülkeleri arasında ise inşaat üretimi Mart ayı verilerinde en fazla artış yüzde 5,5 ile Polonya’da oldu. Polonya’yı yüzde 2,4 ile İsveç yüzde 1,1 ile Almanya takip etti. 

Ölçülen en fazla düşüş ise Slovenya’da oldu. Slovenya üretimde Mart ayında yüzde 7,8 oranında düşüş yaşarken Macaristan’da yüzde 5,7 oranında azalma görüldü. Bir diğer düşüş yaşanan ülke de yüzde 3,6 oranıyla Çekya oldu.

Yıllık bazda değerlendirilen verilerde ise inşaat üretimi, Polonya’da yüzde 27,7, Macaristan’da yüzde 10,5 ve Slovenya’da 12,3 oranında yükseldi. Yıllık bazda yapı üretiminde düşüş yaşanan ülkeler yüzde 7,7 ile İspanya, yüzde 2,2 ile Belçika, yüzde 0,4 oran ile Almanya ve yüzde 0,2 ile Avusturya oldu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments