“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerAvrupakent GYO, Swissotel Residences Bodrum Hill'i Satın Aldı

Avrupakent GYO, Swissotel Residences Bodrum Hill’i Satın Aldı

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Swissotel Residences Bodrum Hill’i 580 milyon TL bedelle satın aldı.

Satın almayla ilgili Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Yönetim Kurulumuzun 16.01.2024 tarihinde yapılan toplantısında; Çağdaş Bodrum İnşaat ve Turizm Sanayi Ticaret A.Ş. mülkiyetinde bulunan ve İnvest Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin 16.01.2024 tarihli Değerleme Raporu ile KDV hariç toplam piyasa değeri 665.000.000 TL olarak takdir edilen Muğla İli, Bodrum İlçesi, Turgutreis Mahallesi 186 ada, 1 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan Swissôtel Resort Bodrum Beach, Şirketimizin mevcut yatırım stratejisi kapsamında portföy yapımızı güçlendirmek ve çeşitlendirmek amacıyla 580.000.000 TL bedel üzerinden değerleme raporunda bahsi geçen ipoteklerin fekki sonrasında satın alınmasına ve bedelin peşin olarak ödenmesine karar verilmiştir. Tapu işlemlerinin tamamlanmasını müteakip kamuya duyuru yapılacaktır. Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.” 

124 Odalı Lüks Otel ve Rezidanslar

Bodrum Kalesi, Kos Adası ve Karaada manzarasına hakim olan Swissotel Residences Bodrum Hill, Çağdaş İnşaat tarafından 32 dönüm üzerinde hayata geçirildi. Proje 124 odalı otel ve bağlı rezidanslardan meydana geliyor. Toplam 55 ünitenin bulunduğu projede konutlar 90-559 metrekare aralığında daire, dubleks ve villa seçeneklerinden oluşuyor. Projedeki villalar şahıslara ait ancak villa sahipleri otelin açık/kapalı havuzları, restoran-bar, spa, fitness center, masaj odaları, Türk hamamı, toplantı odaları ve diğer seçkin hizmet ünitelerinden yararlanabilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca, projedeki ev sahipleri Swissotel kiralama sistemine dahil edilerek dilerlerse konutlarını işletmeye kiraya verebiliyor.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments