Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAydın Şehir Hastanesi’nin Yüzde 60’ı Tamamlandı

Aydın Şehir Hastanesi’nin Yüzde 60’ı Tamamlandı

Aydın’ın sağlık yapısını güçlendirmek amacıyla inşa edilen Aydın Şehir Hastanesi inşaatında yüzde 60 ilerleme kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yatırım programına alınarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında inşaatına başlanan Aydın Şehir Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Toplam bin 400 yatak kapasiteli ve 950 yataklı hastanenin, 2023 yılı Haziran ayında hizmete açılması planlanıyor. 

Tamamlandığında 10 katlı iki hastane binası, 8 katlı hastane binası, 6 katlı ana bina ve teknik merkez binaları şeklinde hizmet verecek olan şehir hastanesi 51 asansör, 8 yürüyen merdiven ile birlikte 2 bin 269 araçlık devasa bir otoparka sahip olacak. 

Ayrıca, tüm birimlerde hizmet verecek olan hastanede; acil biriminde acil ameliyathanesi başta olmak üzere toplamda 30 ameliyathanenin hizmet vereceği hastanede, yetişkin ve yeni doğan dahil 229 yoğun bakım yatağı, yetişkin ve çocuk dahil 50 diyaliz yatağı yer alacak. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarının yer alacağı şehir hastanesinde 6 yataklı iyotlu tedavi ünitesi, 60 yataklı palyatif servis, 8 yataklı yanık kliniği de yer alacak. 8 Yataklı Yanık Ünitesinin yanında Hastanede yer alacak. GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) merkezinde hastaların genel enerji, otonom ve hormonal sistemleri arasında dengenin sağlanması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi için modern tıbbın yanında tamamlayıcı olarak uygulanan akupunktur, mezoterapi, proloterapi gibi uygulamalar da yapılabilecek.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments