“reocom
Ana SayfaHaberlerBafra Millet Bahçesine 10 Bin Kişi Kapasiteli Cami Geliyor

Bafra Millet Bahçesine 10 Bin Kişi Kapasiteli Cami Geliyor

Samsun’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşaat çalışmaları devam eden Bafra Millet Bahçesi’nde 10 bin kişi kapasiteli cami projesinin de hayata geçirileceği açıklandı.

Kızılırmak Seddesi kıyısında, 310 bin 106,67 metrekarelik bir alana yayılacak olan Millet Bahçesi içerisinde yer alacak cami, yaklaşık 10 dönümlük bir alanda kurulacak ve inşaat alanı 2 bin 500 metrekareyi bulacak. Cami alanında ayrıca 2 bin metrekarelik oturma ve dinlenme alanları da bulunacak.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, gazetecilere, Millet Bahçesi’nde 10 bin kişilik Millet Camisi projesinin arifesinde olduklarını söyledi. 

Projede temelin kazıldığını belirten Kılıç, “Önümüzdeki günlerde temel atma töreni ile cami inşaatına başlanmış olacak. Millet Camisi ile ilgili dernek kuruldu. Bu cami, milletimizin gayretleriyle yapılacak. Belediye olarak da altyapı çalışmalarını, imar planlarını, projeler gibi düzenlemeler yapıyoruz. Başlangıcında kamyon ve kepçe sahibi hafriyatçılarımız bir araya geldi, ‘Başkanım buranın hafriyatını biz yaparız. Bu hayır olayına talibiz’ dediler. Kazı, Bafra’mızın önde gelen birkaç hafriyatçısı tarafından hayır olarak yapılıyor. Bafra’nın belki sembolü olacak, Millet Bahçesi’nin hemen köşesinde ibadethaneyi Bafra’ya kazandırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Denge Gazetesi

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments