Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBağcılar'da İlk Kazma Vuruldu!

Bağcılar’da İlk Kazma Vuruldu!

KİPTAŞ tarafından hayata geçirilecek olan Bağcılar Kirazlı Mahallesi kentsel dönüşüm projesi için ilk adım atıldı. 7 bloktan oluşan ve 190 daireyi kapsayan projede yıkım çalışmaları başladı. Çalışmalara yönelik açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, yıkım sonrası 4 bloktan oluşan 250 konutun inşa edileceğini açıkladı.

Proje dahilinde hak sahipleriyle Ocak ayında sözleşmeler imzalanmıştı. Proje sayesinde hak sahipleri uygun koşullarla yeni evlerine kavuşacak. Yeni konutların inşaatına 1 ay içerisinde başlanacağını söyleyen Ali Kurt, evlerin 18 ila 24 ay içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında duydukları mutluluğu dile getiren hak sahipleri heyecanla yeni evlerine kavuşacakları günü bekliyor.

Çalışmalara yönelik sosyal medyadan açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ifadelere yer verdi:

“İBB, İstanbul’un kentsel dönüşüm çıkmazına çare olacak. Bugün Bağcılar’da olduğu gibi çok yakında İstanbul’un tümünde bambaşka bir anlayışla depreme dirençli bir İstanbul modeline geçiyoruz. Kaynaklarımızı ve gücümüzü vatandaşlarımızın gerçek sorunları için kullanacağız.”

Çalışmalarda gelinen son noktayı açıklayan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ise “Sürdürülebilir bir yenileme için vatandaşın makul koşullarda borçlanmasına örnek olacak bir projede ilk fiziki adımı attık. Devlet, dönüşüm projelerinde yatırımcı değil düzenleyici rol oynamalıdır” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments