“Yapı
Ana SayfaHaberlerBakan Koca: ‘’Hatay’a 3 Yeni Hastane Kazandırıyoruz’’

Bakan Koca: ‘’Hatay’a 3 Yeni Hastane Kazandırıyoruz’’

Hatay, Konya Konteyner Kent’te düzenlenen programa katılım gösteren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’Hatay’ımıza 3 yeni hastane kazandırıyoruz. Antakya’da 400 yataklı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanemizin inşaatı devam ediyor. 200 yataklı İskenderun Devlet Hastanemizin inşaatı son aşamasında.’’ dedi.

Katıldığı programda Hatay’daki sağlık yatırımlarının hızlandırıldığını dile getiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’Deprem felaketini takip eden saatlerde buradaydık. Sağlık hizmetleri için ekipçe büyük gayret gösterdik. Geriye dönüp baktığımızda gerçekten takdire şayan bir organizasyon var. 55 bin yaralımızı kara, hava ve deniz ambulanslarıyla afet bölgesinden tahliye ettik. Sadece Hatay’ımızdan, Adana’ya yaklaşık 8 bin, Mersin’e ise 7 bin yaralı naklettik. Yıkılan, kullanılamaz hale gelen sağlık tesislerimize karşılık derhal sahra hastanelerini kurduk. Ameliyathane dahil tüm sağlık altyapısıyla bunları hızla hizmete açtık. Sağlık hizmetinde kendinizi güvende hissetmeniz için tüm imkanları kullandık. Şimdi ise Hatay’ımıza 3 yeni hastane kazandırıyoruz. Antakya’da 400 yataklı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanemizin inşaatı devam ediyor. 200 yataklı İskenderun Devlet Hastanemizin inşaatı son aşamasında. İnşallah gelecek hafta onu da açacağız.” ifadelerini kullandı. 

Defne Devlet Hastanesi 57 Günde Tamamlandı

İnşaat çalışmalarının tamamlanarak hasta kabulünün başladığı Defne Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan Koca, “300 yataklı, 11 ameliyathanesi olan, tomografi ve MR cihazlarıyla donatılmış görüntüleme merkezine sahip bu sağlık kompleksi, Defne’nin ve Hatay’ın hizmetinde. 28 bin metrekare alana kurulu olan Defne Devlet Hastanesinde, 256’sı hekim 1044 sağlık çalışanı görev yapacak. Hastaneyi hazır hale getirmek için gece gündüz demeden çalışan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 57 günde tamamlanan işin, kolay bir iş olmadığını, zoru başarmak olduğunu ifade etmek isterim.” şeklinde konuştu.

İskenderun Devlet Hastanesi Yakında Hizmete Açılıyor

İskenderun Devlet Hastanesi’nde ise inşaat çalışmalarının hızla sürdüğünü dile getiren Koca, şunları söyledi:

“Bundan sonraki sınavımız, sınavların bizce en kolayı. Hizmette yüksek memnuniyet sınavını her gün başarıyla vereceğiz. Hastanemiz, söz verdiğimiz gün dolmadan 57’nci günde hizmet vermeye başlayacak. Gelecek hafta ise İskenderun Devlet Hastanemiz hasta kabulüne başlayacak. Huzurunuzda bu önemli bilgiyi kamuoyuna vermek istiyorum. Defne ve İskenderun devlet hastanelerimizden içeri girdiğinizde sizleri ‘İnsanlık, merhamet üzerine kuruludur’ sözü karşılayacak. Biz bu düstura inanıyoruz ve kendimizi devletin şefkat ve merhamet elini size uzatma görevini ifayla memur görüyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments