“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Kurum Açıkladı: Elazığ ve Malatya'da Yıl Sonuna Kadar 24 Bin Konut...

Bakan Kurum Açıkladı: Elazığ ve Malatya’da Yıl Sonuna Kadar 24 Bin Konut İnşaatı Tamamlanacak!

Türkiye peş peşe gelen deprem haberleri ile beraber kentsel dönüşümün önemi her geçen gün biraz daha ortaya çıkarken süreç hakkında da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yeni açıklamalarda bulundu. 

Depremle Yıkılan Elazığ ve Malatya Devlet Eli ile Yeniden İnşa Edilecek!

Hatırlanacağı üzere 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem ile ne yazık ki çok sayıda bina yıkılmış ve 41 vatandaşımızın cansız bedenleri enkaz altından çıkarılmıştı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deprem haberini alır almaz gittiği Elazığ ve Malatya’da çok sayıda değerlendirmeyi bizzat kendisi gerçekleştirmiş ve riskli yapıların tespitlerini gerçekleştirerek kentsel dönüşüm sürecini başlatmıştı. 

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Elazığ depreminden sonra vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için başlattığımız çalışmaları koronavirüs tedbirlerini alarak sürdürüyoruz. Söz verdiğimiz üzere 2020 yılı bitmeden Elazığ’da 20.417, Malatya’da 4.448 konutu bitirip vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız” diyerek süreç hakkında bilgi verdi. 

TOKİ Açıkladı: İş Makinesi Sokulması Yasaklanmıştı!

Yapılan açıklama ile söz konusu bölgeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen talimatlar doğrultusunda makineli araçların sokulmaması istendiği belirtilerek bu kuralı uyan yüklenici firmaya ceza yazıldığı belirtildi,  Yüklenici firmanın sorumlu personeli hakkında da soruşturma açıldı. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments