“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerBakan Kurum Duyurdu: TOKİ’de Yüzde 25 İndirim Kampanyası

Bakan Kurum Duyurdu: TOKİ’de Yüzde 25 İndirim Kampanyası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’ndan konut ya da iş yeri sahibi olan vatandaşlara yüzde 25 indirim kampanyası yapılacağını açıkladı. Kampanya 24 Nisan’dan itibaren geçerli olacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yoğun talep nedeniyle TOKİ’den konut veya iş yeri sahibi olan vatandaşların kalan borçlarını tamamlaması durumunda yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanacağını belirtti. 

Gelişmeleri sosyal medya hesabından duyuran Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, şu ifadelere yer verdi:

“TOKİ’den ev, iş yeri ve arsa almış olan kardeşlerimizden gelen talepler doğrultusunda her yıl 2 ayrı indirim kampanyası düzenliyoruz. TOKİ halkın ihtiyaçlarına, taleplerine istisnasız cevap veren bir kurumdur, halkın kurumudur.’’

Kampanya 24 Nisan’da Başlıyor

Bakanlık olarak kampanyalarda değişen indirim oranlarıyla vatandaşlara bir ödeme kolaylığı sağladıklarına dikkat çeken Bakan Kurum, “Binlerce kardeşimiz de bu kampanyalardan istifade ediyor. Şu anda kardeşlerimizin merakla beklediğini biliyorum. Şimdi de yeni bir kampanyayı daha 24 Nisan’da başlatıyoruz.” dedi.

Borçların Peşin Ödenmesi Gerekiyor

Bakan Kurum, TOKİ’ye borcu olan vatandaşlara yönelik indirim kampanyası rakamları hakkında ise, şunları söyledi:

“TOKİ’den konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız kalan borçlarını peşin ödemeleri durumunda yüzde 25 indirim imkânından faydalanacak. Arsalarda da yine peşin ödeyen vatandaşlarımıza, yüzde 12,5 indirim imkânı sağlıyoruz. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri sahiplerinin 18 Mayıs’a, arsa sahiplerinin ise 12 Mayıs’a kadar başvuru yapmaları gerekiyor.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments