Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaProjelerBakan Kurum’dan Yeni Kentsel Dönüşüm Açıklaması Geldi 

Bakan Kurum’dan Yeni Kentsel Dönüşüm Açıklaması Geldi 

İl gezilerine Kocaeli ile devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projeleri için önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de bulunan tüm binaların dayanıklı hale geleceğini belirten Bakan, ‘’Proje 2035 yılında bitecek’’ dedi. 

Kentsel dönüşüm açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Bakan Kurum, dün Kocaeli ziyaretinde konuya değindi. 17 Ağustos 1999 Marmara’da yaşanan depremi gündeme getiren Bakan, ‘’O acıları bir daha yaşamak istemiyoruz.’’ diyerek Türkiye’nin mutlaka depreme hazırlık yapması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin bu proje sayesinde depreme hazırlıklı hale geleceğini ileten Bakan Kurum, depreme karşı en iyi hazırlığı yaptıklarını ve riskli yapıları yıkıp yerine yenilerinin yapılması gerektiğini belirtti. Bakan Kurum, Türkiye’yi bölgenin lider ülkesi konumuna getireceklerini sözlerine ekledi. 

Kentsel dönüşüm projesinin bitiş tarihi hakkında bilgiler veren Bakan Kurum, Kocaeli kentsel dönüşüm projesi için şu sözleri söyledi: “Depremde yaşanan acıları yeniden yaşamamak için ülkemizin tüm yapı stokunu depreme dayanıklı hale getirmek zorundayız. Kocaeli Belediyemiz bu noktada üzerine düşen görevleri yerine getiriyor. Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi, belediyemiz tarafından yakın tarihte ortaya konulacak.’’

Tüm Türkiye’nin kentsel dönüşüm projesinin 2035 yılına kadar süreceğini bildiren Bakan, öncelikli olarak acil olandan başlayacaklarını ve her sene belirli bir sayıdaki konutu yenileyerek deprem riskini azaltacaklarını iletti. Bakan Murat Kurum, Türkiye kentsel dönüşümü için ‘’Tüm Türkiye için bizim hedefimiz ve çalışmalarımız 2035 senesine kadar ülkemizdeki tüm konutların dönüşümlerini tamamlamış olmak.” sözlerini söyledi. Kentsel dönüşüm projeleri için yapılan araştırmalarda en riskli iller İstanbul ve İzmir olarak belirlenmişti. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments