“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Murat Kurum Açıkladı: 2B Arazileri ve Tarım Arazisi Alan 46 Bin...

Bakan Murat Kurum Açıkladı: 2B Arazileri ve Tarım Arazisi Alan 46 Bin 500 Hak Sahibinin Borçları 3 Ay Ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 156 milyon liralık borcun ertelendiğini duyurdu. Korana virüs salgını nedeni ile ekonomik alanda devlet tarafından verilen teşviklere bir yenisi daha eklendi. Detaylar haberimizde.

Bakan Murat Kurum son dakika açıklamasında bulunarak 46 bin 500 kişiye borç erteleme müjdesi verdi. 

2/B ve Tarım Arazileri Satışında Hak Sahiplerinin Borçları Ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile Koronavirüs salgını nedeni ile ekonomik olarak vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. 

Koronavirüs salgını nedeni ile vatandaşın borçlarına erteleme müjdesi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  “2/B ve tarım arazileri satışında 46 bin 500 hak sahibinin nisan, mayıs, hazirana ait 156 milyon liralık borcunu 3 ay süreyle erteliyoruz. Hazineye ait tarım arazilerini tarım/hayvancılık amaçlı kullanan 18 bin çiftçinin 43 milyon liralık ecrimisil ödemeleri 3 ay süreyle ertelendi” diyerek 156 milyon liralık alacaklarını ertelediklerini duyurdu. 

Bakan Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile bu tutara ek olarak 2B arazi ve tarım arazileri almak için başvuruda bulunarak hak sahibi olmaya hak kazanan 46 bin 500 kişi için Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin 156 milyon liralık borcu 3 ay boyunca ertelediklerini dile getirdi. 

Bu kişiler tarafından yapılması gereken Nisan, Mayıs ve Haziran ayı ödemeleri 3 ay boyunca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ertelenmiş oldu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments