“Yapı
Ana SayfaHaberlerBakan Özhaseki: ‘’Konut Fiyatları 1 Yıl İçerisinde Düşecek’’

Bakan Özhaseki: ‘’Konut Fiyatları 1 Yıl İçerisinde Düşecek’’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konut fiyatlarının 1 yıl içerisinde yavaş yavaş düşmeye başlayacağını söyledi.

Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar ve çelikten köy evleri hakkında da bilgiler veren Bakan Özhaseki, kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu belirterek, geçmişte yaşanan tıkanıklıkları ve hukuksuzlukları gidermek için yeni bir kanun teklifi hazırladıklarını söyledi

50 Bin Deprem Konutu Yıl Sonuna Kadar Teslim Edilecek

Özhaseki, deprem bölgesinde 850 bin bağımsız birimin yenilenmesi gerektiğini, bunun 200 bininin inşaatının devam ettiğini, 50 bininin ise yıl sonuna kadar teslim edileceğini kaydetti. Özhaseki, ayrıca ‘Yerinde Dönüşüm’ kampanyasına başvuran 237 bin kişiye 750 bin lira hibe, 750 bin lira kredi verdiklerini, bunun 2 sene ödemesiz, 10 yıl vade ile gerçekleştirildiğini belirtti.

Özhaseki, deprem bölgesinde çelikten köy evleri yapacaklarını, bunun en sağlam yöntem olduğunu ifade etti. Özhaseki, “Çelikten köy evleri yapıyoruz. En sağlamı, bu şekilde yapmak.100 bin civarında tek katlı köy evlerini de inşallah 6 ayda tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Kentsel Dönüşümde Hukuksuzlukları Gidermek İçin Yeni Bir Kanun Teklifi Hazırlandı

Özhaseki, kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu belirterek, geçmişte yaşanan tıkanıklıkları ve hukuksuzlukları gidermek için yeni bir kanun teklifi hazırladıklarını söyledi. Özhaseki, “Fikirtepe de buna en önemli örneklerden biri. Ortada bir tane derme çatma bir konut duruyor. İçinde oturan da yok ama durduruyorlar. Binlerce insan mağdur olmuş. Ortadaki evi kimse yıkamadığı için çalışma başlayamıyor. Bütün bu aksaklıkları giderecek ne varsa; hepsi kanun teklifinde mevcut” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments