Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberler"Balkanlardaki etkinliğimizi arttıracağız"

“Balkanlardaki etkinliğimizi arttıracağız”

500 bin m3/yıl kapasiteli yeni yonga levha üretim hattının iki aşamalı olarak bu yıl devreye gireceğini vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, Balkanlar ve Orta Avrupa’daki etkinliklerini arttırmaya hazırlandıklarını belirtti.

Sektörüne yönelik gerçekleştirdiği stratejik yatırımlarla 50 yıldır girişimci ruhunu korumaya, Türkiye’nin ve dünyanın üretici gücü olmaya devam eden Kastamonu Entegre, Bulgaristan’daki mevcut yonga levha tesisine yaptığı 130 milyon USD tutarındaki ek hat yatırımını ile üretim kapasitesini yüzde 150 oranında arttırmayı hedefliyor.

Kastamonu Entegre, sektörüne yönelik gerçekleştirdiği stratejik yatırımlara devam ediyor. Son olarak, Fransa’da Darbo şirketine ait 500 bin m3/yıl kapasiteli yonga levha üretim hattını satın alarak, Bulgaristan’daki mevcut yonga levha tesisine taşıyan şirket, hattın modernizasyon ve bakım çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl devreye alınması planlanan ve toplam yatırım bedeli 130 milyon USD tutarındaki yatırım ile %150 oranında arttırmayı hedefleyen şirket, ürünlerini Bulgaristan iç pazarının yanı sıra Balkan ve Avrupa ülkelerine ihraç edecek. 2001 yılında, şirketin ikinci yurt dışı yatırımı olarak faaliyete geçen Kastamonu Bulgaria A.D., Bulgaristan’ın Kazanlık bölgesi’ndeki Gabrovnitsa şirketinin satın alınmasıyla kuruldu. 220 bin m³/yıl kapasite ile çalışan yonga levha tesisinde, mobilya ve dekorasyon üretiminde kullanılan yüksek kaliteli ham ve melamin kaplı yonga levha ve palet üretimi yapılıyor. Ek hattın üretime geçmesi ile birlikte bölgedeki etkinliklerini arttırarak sürdüreceklerini belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, Bulgaristan tesislerinin bu ülkedeki ikinci büyük Türk yatırımı olduğunu vurguluyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments