“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBatman'da Sağlık Yatırımları Devam Ediyor

Batman’da Sağlık Yatırımları Devam Ediyor

Batman’da İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden sağlık hizmet binaları Şubat 2020’de faaliyete geçirilecek.

Batman merkez ve ilçelerinde sağlık alanında ihtiyaç olan hizmet binalarının yapımı Batman İl Özel İdaresi tarafından devam ediyor. Sağlık alanında ciddi rahatlıklar getirecek binaların bazılarının ocak bazılarının ise Şubat 2020’de tamamlanacağı açıklandı.

Konuyla ilgili Batman İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, “İlimiz merkezde ve nüfus bakımından en kalabalık olan ilçelerimizden Kozluk ilçesinde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden daha etkin bir şekilde yararlanabilmesi için İlimiz Özel İdaresi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü ile koordine bir şekilde sağlık yatırımları yapılmaktadır. Bu kapsamda; ilimiz merkezde yeni otogarın yan tarafında 5 katlı ve 2 katlı, 2 blok halinde 5 poliklinik kapasiteli ve toplam nitelikli oda sayısı 91 adet olacak şekilde; Batman Merkez Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Binası inşaatı yapım işi halen devam etmektedir. İşin yüzde 95’i tamamlanmış olup, Ocak 2020 tarih itibari ile hizmete girmesi planlanmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “İlimiz merkez Tilmerç Mahallesinde 5 katlı ve 2 katlı, 2 blok halinde 6 poliklinik kapasiteli ve toplam nitelikli oda sayısı 71 adet olacak şekilde; 22 Nolu  Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (6 AHB) inşaatı yapım işi halen devam etmektedir. İşin yüzde 85’i tamamlanmış olup, Şubat 2020 tarihi itibariyle bitirilmesi planlanmıştır. Ayrıca ilimize bağlı Kozluk ilçe merkezinde Yukarı Güneşli Mahallesi’nde 2 blok halinde 3’er katlı 7 poliklinik kapasiteli ve toplam nitelikli oda sayısı 104 adet olacak şekilde; Batman Kozluk Yukarı Güneşli Mahallesi İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi (6 AHB) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatı yapım işi devam etmektedir. İşin yüzde 80’i tamamlanmış olup, Şubat 2020 tarih itibariyle hizmete girmesi planlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments