“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerBayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Hizmete Açılacak?

Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Hizmete Açılacak?

Bayraklı Şehir Hastanesi ne zaman hizmete açılacak? İnşaat ne zaman bitecek? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Binali Yıldırım hastaneyi incelemeye gitti. Hastanenin inşaatı hakkında bilgi alan Fahrettin Koca ve Binali Yıldırım süreci takip etmek ve eksiklikleri tamamlamak için yetkililerle görüştü. 

İzmir’de yapılan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin inşaatını incelemey giden Sağlık Bakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, hastanenin eksiklikleri hakkında yetkililer ile görüştü.

Hastanenin inşaatını inceleyen ve hastane hakkında bilgi alan Fahrettin Koca ile birlikte süreci takip eden Binali Yıldırım bilgilendirme toplantısına da katıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’in önemli şehirlerden biri olduğunu belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Şehir hastanemiz toplam 630 bin kapalı alanı olan, 2 bin 60 yatak kapasiteli, özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi 300 yataklı olarak ayrıca ilave olduğu, yüksek güvenlikli adli psikiyatrik hastane dediğimiz yine 100 yataklı hastanesi olan, İzmir’i sağlık üssü yapabilecek bir şehir hastanesi olarak konumlandı. Özellikle sağlık turizminde de İzmir bundan böyle bir şehir hastanesiyle daha ciddi bir pay alabilir noktaya gelecek.” Hastanenin inşaatının iyi gittiğini belirten Fahrettin Koca açıklamalarına şunları ekledi: “Biz şehir hastanelerimizi bütün disiplinleriyle son noktada sağlık hizmeti veren, hastanın artık başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilmediği hastaneler olarak planlıyoruz.”

31 Mayıs 2020 yılında inşaatının bitmesi planlanan İzmir Bayraklı hastanesi için ulaşım sorunlarının ortadan kaldırıldığını da belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kara Yolları Genel Müdürlüğü ile konuşulduğunu söyledi. İnşaat tamamlandıktan sonra hastanenin açılış tarihinin netleşeceğini belirten Bakan Koca’ya gelen bir soru da “Şehir hastanesi tamamlanınca İzmir’deki diğer hastaneler kapatılıp buraya mı taşınacak?” oldu. Bu soruya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şöyle cevap verdi: “Genel olarak söylüyorum, taşıdığımız eski yapıları yine sağlık ve eğitim amaçlı daha çok ikinci basamak, yeri geldiğinde ihtiyaca göre bahar projesi de dediğimiz, bağımlılıkla ilgili rehabilitasyon merkezi hastaneleri dahil olmak üzere planlamayı yapıyoruz. İzmir için de bu hastanelerin kapatılmayacağı, yine eğitim ve sağlık amaçlı devam edeceğini söylemek istiyoruz.”

Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’dan Bayraklı Hastanesi Açıklaması

Hastanenin inşaatını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte inceleyen ve toplantıya giren Binali Yıldırım, bilgilendirme toplantısı sonrası şunları söyledi: “O gün dolaşa dolaşa sonunda çevre yolunun üzerinde bu bölgeye karar vermiştik. Şimdi burada güzel eserin yükseldiğini gördükçe verdiğimiz kararın ne kadar isabetli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. İzmir’de biz ’35 İzmir, 35 Proje’ diye yola çıktık. Bunlar bugün birer birer hayata geçiyor. Proje dediğinizde tırı vırı işler değil 5 milyar liranın üzerinde yatırımdan bahsediyoruz.”

Daha sonra Çandarlı Limanı hakkında konuşan Binali Yıldırım Liman hakkında şunları söyledi: “Altyapısı yapıldı, büyük oranda üstyapı meselesini o zaman da açıkladığımız gibi artık genel bütçeyle, kamu kaynağıyla yapmayacağız,  yap-işlet modeliyle yapacağız. Orada bir gecikme var ama biz onu kayıp görmüyoruz çünkü altyapı otoyol bağlantıları istediğimiz şekilde değildi. Otoyol yapımı devam ediyor. Yıl sonuna kadar muhtemelen tamamlanacak. Bundan sonra da uluslararası yerli yatırımcılarla projeyi devam ettireceğiz.”

SourceHaberport
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments