Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBelediye Başkanından Müjde!

Belediye Başkanından Müjde!

Ankara Büyükşehir Belediyesi kendi kaynaklarını kullanarak yapacağı kentsel dönüşüm programını başlattı.

Kentsel dönüşüm projelerinin ilk ayağı ise Mamak olacak. Mamak’ta yer alan binlerce konut için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi proje çalışmalarında sona geldi. Proje hakkında açıklama ise Mansur Yavaş’tan geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak sürece ilişkin hem projenin ne aşamada olduğunu hem de ihale tarihine dair detayları paylaştı.

Mansur Yavaş açıklamasında; “Mamak Kentsel Dönüşüm projemizde, kendi imkanlarımızla 2 milyar TL’yi aşkın bütçeyle yapacağımız 4477 konut için harekete geçtik. Projemizi tamamladık. Mart ayında ise ihalemizi yapıyoruz. Hak sahiplerinin yüzü gülsün. Başkent’e yakışan yaşam alanlarını onlarla buluşturacağız.” dedi.

Kentsel dönüşüm kapsamına alınan bölgede bulunan konutlar için en kritik aşamaların başında ihale geliyor. Mart ayrında tamamlanacak ihale sürecinin ardından ihaleyi kazanan firma ilk çalışmalara başlayacak. Tahliye işlemlerinin ardından, yıkım ve inşaat süreci başlayacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments