Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBergama Millet Bahçesi Açılış Tarihi Belli Oldu

Bergama Millet Bahçesi Açılış Tarihi Belli Oldu

İzmir’in ilk millet bahçesi olan Bergama Millet Bahçesi, 29 Ekim 2023 tarihinde vatandaşlara açılacak. 

Toplam 57 dönümlük alana inşa edilecek olan Bergama Millet Bahçesi’nde çalışmalar projelendi. 29 Ekim 2023’te hizmete açılması planlanan millet bahçesi projesini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yürütüyor.

Millet bahçesi, Yüzde 85`i yeşil alan olacak Millet Bahçesi`nde 300 araçlık yer altı otoparkı, yürüyüş ve bisiklet yolları, adrenalin parkı, doğal gölet, çocuk oyun alanları, kütüphane gibi eğitim alanları planlandı. Ayrıca Bergamalı ünlü hekim Galenos için tıbbi bitkilerin sergileneceği bahçe dizayn edildi.  

Konuyla ilgili konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Burası eski bir stadyumdu, etrafında eski küçük dükkanların bulunuyordu ve Bergama`ya da yakışmıyordu. Bu proje İzmir`de de bir ilk. Hemşehrilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayacak bir alan olacak. Alanda hafriyat çalışmaları başlamış durumda. Millet Bahçesi`ni Cumhuriyetimizin 100`üncü yılı olan 29 Ekim 2023`te tamamlayıp hemşerilerimizin hizmetine açmak istiyoruz. Projemiz geçen yıl 67 milyon liraya ihale edilmişti. Davalar yüzünden yer teslimi yapılamadı. Bir yıl sonra olsa da projeyi hayata geçirdik. Maliyet artışları nedeniyle 167 milyon liraya ihalesi gerçekleştirilmiş oldu. Tamamlandığında belediyemizin mülkü olacak.” dedi.  

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments