Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaProjelerBerlin Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi İnşaatına Başlanıyor

Berlin Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi İnşaatına Başlanıyor

Almanya’nın başkenti Berlin şehrinde inşa edilecek olan Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi inşaatının temeli atıldı. Moabit ilçesinde gerçekleştirilen temel atma törenine İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı Genel Başkanı Kemal Ergün de katıldı.

Almanya, Berlin ili Moabit ilçesinde inşaatına başlanan Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici, IGMG Berlin Bölge Başkanı Hasan İstanbul, İslam Federasyonu Başkanı Murat Gül, Berlin İslam Vakfı Başkanı Yunus Çelikoğlu, Ayasofya Cami Derneği Başkanı Sefa Demirhan ile Yönetim Kurulu üyeleri ve Berlin’de yaşayan müslüman halk katılım gösterdi. 

Berlin Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi projesi hakında açıklamalarda bulunan Ayasofya Cami Derneği Başkanı Sefa Demirhan, “İnşaatın başlamasını uzun zamandır bekliyorduk. Bugün başkanlarımızla temelini attık. En kısa zamanda inşaatı bitirip gençlerin ve insanlığın ilim yuvası olmasını diliyorum.” dedi.

Berlin Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi’nin inşaat sürecinin 2 yıl dolaylarında olması bekleniyor. Bin 600 metrekare alana inşa edilecek olan proje, 6 katlı bir bina olarak hizmet verecek. Merkezin içerisinde cami ve eğitim yerlerinin yanı sıra ofis, ticari alan, konut ve çok amaçlı salon da yer alacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments