Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBesa Grup Yeni Projeye Adım Atıyor

Besa Grup Yeni Projeye Adım Atıyor

Başta Ankara olmak üzere birçok ilde inşaat faaliyetleri yürüten Besa Grup yeni bir proje sinyali verdi. 10 milyar TL’lik proje başlatacak olan Besa Grup konut, alışveriş merkezi ve hastanenin yanında bir de film stüdyosu inşa edecek.

Toplamda16 bin adet konut bulunacak proje hakkında açıklamalar yapan Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, “Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkisinde 16 bin konut, 2 otel, 1 film stüdyosu olan yeni projemize başlayacağız. 10 milyar TL ile hayata geçecek proje bünyesinde 1 hastane ve Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezini de planlıyoruz. Çalışmalara önümüzdeki yıl başlayıp 3 yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

Efe Bezci inşa ettikleri projeleri konuşmasına dahil ederek, “50 yıllık geçmişiyle Besa, bugüne kadar 6 binden fazla konut üretti.  Sadece insanları bir çatı altında toplamak yerine sosyalleşecekleri, komşuluk ilişkilerini geliştirecekleri, huzur ortamı bulacakları, hemen yakınlarında sosyal donatılar olacak projeler hayata geçiriyoruz. Kent İncek de Besa’nın sürdürdüğü kalite anlayışının yansıdığı en prestijli projelerimizden. Son olarak projede 640 konut tamamlanmak üzere.” sözlerini kullandı. 

Bodrum’da özel bir projeye imza attıklarını söyleyen Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bezci, “Ankara’nın ilk AVM’si olan Galleria AVM’yi “Strip Mall” konsepti ile yeniden düzenledik ve kiralamasını tamamlayarak hizmete açtık. Ankara’da ‘Avrupa’nın En Büyük Outleti’ projemizin geliştirme çalışmaları da aynı hızla devam ediyor. Ayrıca The BO Viera ile Bodrum’un en büyük inşaat, çevre, plan ve peyzaj revizyonunu hayata geçirdik. Toplam 150 dönüm arazi üzerinde tamamı deniz ve gün batımı manzaralı 315 villa ve rezidanstan oluşan, Hilton grubunun üst segment, soft branded markası CURIO’nun 85 odalı otelinin yer aldığı, arazinin doğal eğimlerini çok başarılı biçimde kullanan, mimarinin peyzajın içerisinde eridiği The BO Viera tamamlandığında Bodrum’un doğasına saygılı en önemli projesi olacak.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments