Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriBilecik Pazaryeri OSB'ye 4 Firmadan 135 Milyon TL'lik Yatırım!

Bilecik Pazaryeri OSB’ye 4 Firmadan 135 Milyon TL’lik Yatırım!

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde, 4 firma tarafından Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alanına toplam 135 milyon TL’lik yatırım yapılıyor.

Kaymakamlık binasında firma sahipleriyle görüşen Vali Bilal Şentürk, üretim alanlarına ilişkin yetkili kişilerden bilgi aldı. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Şentürk, ziyaretinde yaptığı konuşmada, ilçenin büyük bir yatırıma kavuştuğunu belirtti.

187 bin metrekarelik alanın 4 firmaya tahsis edildiğine vurgu yapan Şentürk, şunları kaydetti:

“Farklı firmalarımız burada inşaat çivisi imalatı, seri iklimlendirme, kablo ve tekstil firmalarımız faaliyet gösterecek. Bu çalışma hem istihdam hem de yatırım miktarı ile ilk etapta yaklaşık 500 kişilik bir iş imkanı vadediyor. Toplamda 135 milyon lira civarında bir yatırım olacak. Ülkemizin yeni tip koronavirüsle mücadele ettiği bu dönemde, dünyanın kıvrandığı bir süreçte, tekeri çeviren ve yatırımı devam ettiren firmalarımıza ülkemiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz.

Burası bölge itibarıyla kavşak noktası konumunda. Burası üretilen ürünlerin pazara ulaştırılması noktasında, limanlara yakınlık ve ulaşılabilirlik durumunda stratejik bir pozisyonda. Sadece istihdam boyutunda değil, katma değeri yüksek teknolojilerinin bölgemize gelmesini istiyoruz. Yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz.”

Şentürk, konuşmalar sonrasında firma sahipleriyle satış sözleşmelerini imzaladı.

İmza töreninde, Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin hazır bulundu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments