Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBomaksan Ürünlerine Yurt Dışından Yoğun Talep

Bomaksan Ürünlerine Yurt Dışından Yoğun Talep

Endüstriyel havalandırma ve filtrasyon cihazları üretiminin öncü markalarından biri olan Bomaksan, ürünlerini Avrupa ve Amerika pazarında yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Son dönemde yurt dışında yüzde 300 oranında talep almaya başlayan Bomaksan, yatırımlarını hızlandırma kararı aldı. Konya’da bulunan tesislerinde üretimi 4 katına çıkaran firma, ikinci bir tesis yatırımı için hazırlıklara başladı. Hedeflerini büyüttüklerini söyleyen Bomaksan Genel Müdürü Bora Boysan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Özellikle Avusturya ordusu tarafından ürünlerinin tercih edildiğini belirten Bora Boysan, “Uzun prosedürler sonrası Avusturya askeri gücünün eğitim sınıflarında havayı temizliyoruz. Bu kapasitemizi en yakın zamanda başka ülkelere de taşımak istiyoruz.  Amerika’da okullarda havadan geçen virüsler nedeniyle yaşanan başta grip olmak üzere salgın hastalıkların devlete yarattığı ek maliyet hesaplanmış. Bu rakam 40 milyar dolar olarak açıklandı. Hava temizleyen cihazlarının yardımıyla bu rakamın yarı yarıya düşürülmesi hedefleniyor. Biz de Amerika’nın okullarda hava temizleme cihazlarını teşvik etmesiyle birlikte orada güçlenme stratejimizi belirlemeye başladık. Bu potansiyeli fırsata dönüştürmek ve Amerika pazarındaki yerimizi sağlamlaştırmak üzerine çalışıyoruz.” dedi.

2021 yılında 500 tondan fazla sac metal işlediklerini söyleyen Boysan, “Son iki yılda bir teknoloji girişimi gibi yüzde 100’ün üzerinde büyüme elde ettik. Global pazarda artan talebi karşılamak ve taleplere yetişmek için kapasitemizi artırma kararı aldık. İç pazarda ve ihracatta bu yıl yine yüksek büyümeler hedefliyoruz. Bu büyümeyi Boa Air markalı ürünlerimiz ve yenilikçi endüstriyel havalandırma ve filtrasyon çözümlerimizin ihracat oranlarını artırarak sağlayacağız.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments