“reocom
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriBostik, Sürdürülebilir Ambalajlama Projesiyle 310 Ton Plastik Kullanımını Önledi

Bostik, Sürdürülebilir Ambalajlama Projesiyle 310 Ton Plastik Kullanımını Önledi

Endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanı olan Bostik, “Daha sürdürülebilir bir dünya hedefi” doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çevresel etkiler başta olmak üzere pek çok konu başlığı üzerinde yoğunlaşan Bostik, ekip arkadaşlarından tedarikçilerine, müşterilerden topluma kadar “sürdürülebilirlik” kavramını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Mevcut politikaları içinde çevresel etkilerin öncelikleri arasında olduğunu belirten Bostik Türkiye ve Merkez Asya Yapı Tüketici Departmanı İş Birimi Direktörlüğü Bilgehan Türkkan, 2021 yılında ambalajlamada geri dönüştürülmüş plastik kullanmaya başladıklarını, bugüne dek 310 ton plastik kullanımını önlediklerini söyledi. 2030 yılında ambalajlarını yüzde 100 PCR kullanarak üretmeyi hedeflediklerini aktaran Türkkan, “Sürdürülebilirliği 3 temel unsur olan çevre koruma, ekonomik büyüme ve sosyal gelişim başlıkları altında ele alarak bütüncül bir yaklaşım sergiliyoruz. Avrupa’da yılda yaklaşık 58 milyon ton plastik üretilirken bu miktarın yüze 40’ı ambalaj üretiminde kullanılıyor. PCR geri dönüştürülmüş plastiktir. Ambalajlarımızda PCR kullanımını arttırarak; daha az yeni plastik kullanımına, daha az enerji tüketimine ve daha az atık oluşmasına destek oluyoruz. PCR ambalajlarımızın tamamı gridir, ayrıca kullanılan geri dönüştürülmüş plastiğin tam yüzdesine ek olarak belirli bir PCR piktogramını da gösterir. Duvar ve zemin grubu ile sızdırmazlık ve yapıştırıcı grubunun tamamında PCR ambalajlar kullanıyoruz. Bu proje ile 2021 yılından bu yana 310 ton plastik kullanımını önledik. 2030 yılında Bostik’in hedefi ambalajları %100 PCR kullanarak üretmektir.” dedi.

Bostik Türkiye ve Merkez Asya Yapı Tüketici Departmanı İş Birimi Direktörlüğü Bilgehan Türkkan, “Daha sürdürülebilir bir dünya hedefi” için çalışmalarını şu başlıklar altında anlattı: 

“Daha Sürdürülebilir Bir Dünyayı Hedefliyoruz”

Bostik yenilikçi ve sürdürülebilir fikirleriyle paydaşları için de değer yaratır.Tüm grup çalışanlarımızın bireysel ve kolektif gelişimini destekliyoruz. Müşterilerimize onların özel ihtiyaçlarına göre tasarlanmış yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler sunuyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunuyoruz.

”Müşterilerimiz ve Son Kullanıcılarımız İçin İnovasyon Yapıyoruz”

Sürdürülebilir kalkınma çözümleri inovasyon politikamızın ve ürün yelpazesinin geliştirilmesinin merkezinde yer alır. Bostik, uzmanlık gelişimi, organizasyon yapısı ve inovasyon süreçleri aracılığıyla, ortaklarıyla birlikte mevcut ve gelecekteki sosyal zorlukları karşılayacak çözümler geliştirmek için çalışıyor.

”İnsan Sağlığı, Güvenliği ve Çevre İçin Hareket Ediyoruz”

Bostik işyeri sağlık ve güvenlik politikası risk önleme, yönetim yönergeleri ve güvenlik kültürüne dayanır. Ticari faaliyetlerimizin çevresel ayak izini azaltmaya kararlıyız. Bu nedenle enerji ve su gibi kaynakları daha az tüketmek, emisyonları azaltmak, yenilenebilir kaynakların kullanımını geliştirmek ve döngüsel ekonomiyi desteklemek için çalışıyoruz.

”Birlikte Hareket Ederek Toplumsal Gelişime Katkıda Bulunuyoruz”

İç ve dış paydaşlarıyla açık diyalog, Bostik’in sosyal politikasının temel taşıdır. Bostik, ‘İnsan Hakları’na ve temel özgürlüklere bağlı kalır ve bunları ticari faaliyetlerinin merkezine yerleştirir. Çalışanlarının bireysel ve kolektif gelişimini destekleyerek, becerilerin geliştirilmesine ve çeşitliliğin teşvik edilmesine büyük önem verir. Ortak değer yaratan sorumlu bir değer zinciri oluşturmak amacıyla müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve ortaklarımızla açık diyalog kurmaya çalışıyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments