Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriBoyabat Marangozlar Sanayi Sitesi'nde İlk Kazma Vuruldu

Boyabat Marangozlar Sanayi Sitesi’nde İlk Kazma Vuruldu

Sinop’un Boyabat ilçesinde hayata geçirilen Boyabat Marangozlar Sanayi Sitesi projesi kapsamında 50 dükkanın temel atma töreni düzenlendi.

Boyabat Marangozlar Sanayi Sitesi projesi kapsamında 50 dükkan inşaatına başlandı. Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Karacaören köyü mevkiinde hayata geçirilen proje için düzenlenen temel atma törenine çok sayıda yetkili katıldı.


Törende konuşma yapan Sinop Vali Yardımcısı Recep Yüksel, 22 dönümlük alanda her biri 150’şer metrekarelik 50 adet dükkanın temeli için ilk harcı atacaklarını söyledi. 1,5 yıl sonra dükkanların açılışı yapmayı dileyen Yüksel, “Kooperatifin kuruluşundan bu yana el ele veren yönetim, yılmadan bıkmadan, olumsuz konuşanlara aldırmadan çalışmış çabalamış, devletin her kademesiyle işbirliği yapmışlar, desteğini almışlar ve temel atma aşamasıyla bizim buraya gelmemize neden olmuşlar” dedi.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bu projenin yüzde 70’ini üstlendiğini bildiren Yüksel, “Bu projenin takibi yapılacak ve 15 ay gibi sürede sonuca ulaştırılacaktır. İnşallah açılışı da beraber yapacağız. Markalar, yöreye özgü becerilerle, birikimlerle, deneyimlerle birleştirilirse ülke geneline dolayısıyla ihracatlara yönelik sonuç verecektir. Allah emeklerinizi zayi etmesin, üretime geçtiğinizde Boyabat’ımıza istihdam olarak, üretim olarak hem de kültür olarak hizmet etmeye devam edersiniz dileklerimle bu tesisin sizlere Boyabat’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ise sanayi sitesi bittiğinde Boyabatlı marangoz ve inşaatçıların ne kadar üretken olduğunu göreceklerini ifade ederek şöyle devam etti:”Bugün mutlu bir gündeyiz, inşallah 15 ay sonra da açılış törenini gerçekleştireceğiz. Şehirde belediye başkanı, sivil toplum örgütleri, milletvekili, valisi, kaymakamı birlik ve beraberlik içinde olunca başaramayacağı bir şey olamaz. Ben marangozlar sitesi inşaatının hayırlı olmasını diliyorum. Konuma giren yapılacak ne iş varsa herkesle beraberim. Boyabat’ın geleceği için, esnaflarımızın geleceği için hizmetkar olmaya, rehber olmaya hazırım.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments