“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBu Yıl 46 Bin 700 Dar Gelirli Ev Sahibi Olacak

Bu Yıl 46 Bin 700 Dar Gelirli Ev Sahibi Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ Sosyal Konut Projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, bu yıl içerisinde 46 bin 700 konutun tamamlanıp, vatandaşlara teslim edileceğini söyledi.

Bakan Kurum, bugüne kadar 655 bin konutun hak sahibi vatandaşlara teslim edileceğini, bu yıl 46 bin 700 konutun daha tesliminin yapılacağını kaydetti.

2003 yılından bu zamana kadar yaklaşık 840 bin konut üretimini tamamladıklarını ifade eden Kurum; “Bunların 720 bini alt gelir ve orta gelire hitap eden sosyal içerikli konutlar. Bunları yüzde 5-10 peşin, 20 yıla varan vadelerle vatandaşımıza veriyoruz ve barınma ihtiyacını gidermesi noktasında devletimiz destek oluyor” dedi.

Vatandaşa ödeme kolaylığının sağlaması için dönemsel artış oranlarının sabitlenmesine ilişkin önemli bir düzenleme yaptıklarını kaydeden Kurum; “Borçlu olan vatandaşımıza TEFE-TÜFE uygulamasıyla bu satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu TEFE-TÜFE uygulamalarına da yüzde 8-10 ve 12’yi aşmayacak sınır getirdik. Vatandaşımız o noktada ödeme kolaylığı içerisine girdi” diye konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments