Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBursa, Çekirge Teras Projesine Tanıtım Töreni Düzenlendi

Bursa, Çekirge Teras Projesine Tanıtım Töreni Düzenlendi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Çekirge Teras projesi için tanıtım töreni düzenlendi. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bursa merkezde, Millet Bahçesi ve Kültür Park ile başlayan Çekirge Teras Projesi ile devam eden, Uludağ’ın rüzgarını, esintisini şehre alabileceğimiz bir ekoloji koridoru oluşturacağız.” dedi.

Yaklaşık 2 yıl önceki ziyaretinde Çekirge semtindeki otel inşaatının Bursa’nın tarihi dokusuna zarar verdiği gerekçesiyle vatandaşların eleştirilerinin olduğunu anlatan Kurum, şunları kaydetti:

“Yaptığımız ortak çalışma çerçevesinde Cumhurbaşkanımızın destekleriyle, kaba inşaatı tamamlanmış ancak Bursa’nın silüetine zarar veren bu binayı ortadan kaldırmak suretiyle Çekirge’yi aslında Bursalı kardeşlerimize açmış olduk. Burada 41 bin metrekarelik alanın yaklaşık yüzde 70’i yeşil alan olacak ve burada gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, tüm Bursalı hemşehrilerimiz vakit geçirecekler. Kaba inşaatı yüzde 70 azalttık. Buradaki betonlaşmayı ortadan kaldırdık. Buradaki 15 bin metrekarelik yapıda 215 araçlık kapalı otoparkımız olacak. Yine üstünde gençlerimizin her türlü faaliyetlerini yapabilecekleri kütüphaneler, kıraathaneler, çalışma alanları, sanat merkezi olacak. Burada sanatseverler, eserlerini sergileyecekler. Bursalı vatandaşlar burada hoş bir şekilde vakit geçirecekler.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments