“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerBUÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Temeli Atılıyor

BUÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Temeli Atılıyor

Yaklaşık 6 yıl önce başlatılan fakat farklı sebeplerden dolayı temeli atılamayan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin temeli önümüzdeki günlerde atılacak. 

2017 yılında projelendirilmesi yapılan BUÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi projesinin inşaat çalışmaları için tüm engeller aşıldı. Proje çerçevesinde 59 bin metrekare inşaat alanına sahip hastanenin, 250 yatak kapasiteli olması planlanıyor. Nisan ayı içerisinde temeli atılacak olan hastane projesinin inşaat altyapı çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor.

Projenin büyük bir ihtiyaç olduğunu dile getiren BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, hastane hakkında şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi; Üniversite Hastanemiz ve Sabahattin Gazioğlu Çocuk Onkoloji Hastanemiz ile entegre bir şekilde hizmet vereceği için, yer açısından en uygun noktayı tespit ettik. Önceki yönetim döneminde bu konuda çalışmalar yapılmıştı. Kendilerine de bu vesile ile teşekkür etmek istiyoruz. Ancak yaklaşık 6 yıl geçmesine rağmen finans ve proje sorunları aşılamamıştı. Girişimlerimiz neticesinde tüm sorunların giderilmesini sağladık. Bakanlıklardan proje ve bütçe için onay almayı başardık. Vakit kaybetmeden de inşaat hazırlıklarını başlattık”

BUÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi projesinin tüm detaylarını burada bulabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments