Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBüyükçekmece Atatürk Evi ve Müzesi’nin Temeli Yarın Atılacak!

Büyükçekmece Atatürk Evi ve Müzesi’nin Temeli Yarın Atılacak!

Büyükçekmece Belediyesi’nin resmi sitesinde yer alan habere göre; 28 Ekim Çarşamba günü Büyükçekmece Kordonboyu’nda temel atma töreni yapılacak olan Atatürk Evi ve Müzesi, Büyükçekmece halkının “Büyük İmecesi” ile yapılacak.

“Atatürk’ün aziz hatırası Büyükçekmece’de yaşatılacak”

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı arkasında Çarşamba günü düzenlenecek olan temel atma törenine ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Atatürk Evi’nin Büyükçekmece halkının Ata’sına olan sevgisinin ve vefasının bir göstergesi olacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Yok olmakta olan Osmanlı İmparatorluğu’ndan, yeni modern ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu o mütevazi ev bir devrin kapanıp yeni bir devrin açılmasını sağlamıştır. Büyükçekmece Atatürk Evi ve Müzesi’ni Büyük Büyükçekmece Ailesi’nin katkılarıyla yapılıyor. Büyükçekmece Belediyesi’nin kasasından bir kuruş para çıkmadan “Büyük İmece” ile yapılıyor. Bu Atamıza olan sevginin çok önemli bir göstergesi ve sevginin abidesidir. Büyükçekmece ailemiz, 1937’nin Eylül ayında o günkü balıkçı kasabası olan Büyükçekmece’ye gelip kahvesini içen Ata’sının doğduğu evi yaparak bir anlamda da onun aziz hatırasını Büyükçekmece’de yaşatıyor.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments